Karamele i plavci grabe ka vrhu

Izvor: RTS, 14.Dec.2013, 19:32   (ažurirano 02.Apr.2020.)

"Karamele" i "plavci" grabe ka vrhu

Everton i Čelsi zabeležili pobede u 16. kolu Premijer lige i na najbolji mogući način iskoristili poraz Arsenala. Vest Hem remizirao sa Sanderlendom, Njukasl sa Sautemptonom.

Fudbaleri Čelsija pobedili su u Londonu ekipu Kristal Palasa sa 2:1 u meču 16. kola Premijer lige i učvrstili se na drugom mestu na tabeli.

"Plavci" su tako na najbolji način iskoristili kiks vodećeg Arsenala koji je ranije danas izgubio od Mančester Sitija sa 6:3 i došli na samo dva boda >> Pročitaj celu vest na sajtu RTS << zaostatka za "tobdžijama".

Čelsi je do trijumfa ponovo došao uz mnogo muke, iako je poveo u 16. minutu preko Fernanda Toresa. Izjednačenje gostima doneo je Maruan Šamak u 29. minutu, ali je iznenađenje sprečio Ramires koji je u 35. minutu pogodio mrežu gostiju.

Ekipa Evertona nastavila je da pruža sjajne partije, a večeras je na svom stadionu bila bolja od Fulama sa 4:1.

U jednom od derbiju ovog kola sutra se od 17 sati u Londonu sastaju Totenhem i Liverpul.

Rezultati i strelci 16. kola:

Mančester Siti - Arsenal 6:3 (Aguero 14, Negredo 39, Fernandinjo 50, 88, Silva 66, Ture 90+6. penal - Volkot 31, 63, Mertezaker 90+4)

Kardif - Vest Bromvič Albion 1:0 (Vitingem 65)

Čelsi - Kristal Palas 2:1 (Tores 16, Ramires 35 - Šamak 29)

Everton - Fulam 4:1 (Osman 18, Kolman 73, Beri 84, Miraljas 90 - Berbatov 67. penal)

Njukasl - Sautempton 1:1 (Gufran 27 - Rodrigez 65)

Vest Hem - Sanderlend 0:0