Karadžić: Nimburk je neugodan tim

Izvor: B92, 05.Nov.2007, 13:00   (ažurirano 02.Apr.2020.)

Karadžić: "Nimburk je neugodan tim"



Drugi predstavnik Srbije u ovogodišnjem ULEB kupu Crvena zvezda, nalaze se u grupi F sa dva učesnika Evrolige Dinamom iz Moskve, Fortitudom (ove sezone igraju pod imenom Begelji), Telindusom, Paneliniosom i češkim Nimburkom.

Samo tri mogu dalje, a početak po crveno-bele je prilično neugodan.

Gostovanje ekipi koja je samo nominalno češka ( 4 Amerikanca i Slovak Rančik) i koja u dce sezone u FIBA Evroligi nije izgubila meč kod kuće.
>> Pročitaj celu vest na sajtu B92 <<
Zato ekipa trenera Stevana Karadžića nije imala puno vremena da sredjuje utiske posle uvek neugodnog poraza u derbiju, jer je u ponedeljak tim otputovao za Češku:

" Ovo sigurno nije idealan početak takmičenja za nas. Ekipa Nimburka ima 4 dobra Amerikanca, poznatog slovačkog reprezentativca Rančika. Igraju dobro, i to je tim za respekt jer u prethodne dve sezone nisu izgubili meč na svom parketu u FIBA kupu. Ne možemo i ne biramo protivnika na početku. Trudićemo se da odigramo najbolje što možemo i da startujemo pobedom. Neće nam biti lako, igramo protiv tima koji gaji napadački stil sa puno šuteva za tri poena i tu nas čekaju najveće obaveze da zaustavimo taj napad i eventualne probleme".

Crveno-beli su otputovali u ponedeljak oko 14 časova za Češku, a utakmica se igra u utorak od 18 sati.

Kompletnu temu, u kojoj govori i trener crveno-belih Stevan Karadžić, o ovogodišnjem ULEB kupu, ambicijama Crvene zvezde i njenim protivnicima, favoritima za trofej i novom formatu takmičenja, možete pročitati u utorak na B92.net/sport.

Nastavak na B92...



Napomena: Ova vest je automatizovano (softverski) preuzeta sa sajta B92. Nije preneta ručno, niti proverena od strane uredništva portala "Vesti.rs", već je preneta automatski, računajući na savesnost i dobru nameru sajta B92. Ukoliko vest (članak) sadrži netačne navode, vređa nekog, ili krši nečija autorska prava - molimo Vas da nas o tome ODMAH obavestite obavestite kako bismo uklonili sporni sadržaj.