Izvor: MozzartSport.com, 03.Okt.2020, 17:34

Kaputo "katapultirao" i Krotone, trojica Srba na terenu u Ređo Emiliji (VIDEO)

Dva pogotka sjajnog golgetera Sasuola u ubedljivom slavlju - 4:1

Sasulo igra fudbal za sve ukuse, pa bismo vrlo lako ove sezone mogli da ga gledamo u borbi za evropska takmičenja. Predvođen nezadrživim golgleterom Frančeskom Kaputom, klub iz Ređo Emilije ostvario je pobedu i nad Krotoneom, pa se nakon ovog meča šepuri na liderskoj poziciji Serije A - 4:1 (1:0).

Kaputo je nastavio seriju pogodaka iz prošle sezone, pa je sa dva nova došao do cifre od tri >> Pročitaj celu vest na sajtu MozzartSport.com << posatignuta gola u ovoj sezoni. Oni su ujedno bili i ključni po pitanju konačnog rezultata s obzirom da su i definitivno rešili pitanje pobednika u drugom poluvremenu. Domaćin je vodio golom Domenika Berardija u 19. minutu, ali se Krotone vratio u život golom Somija na početku drugog poluvremena. Ali, onda je proradio Kaputo. Prvi je pogodak je dao u 58. minuta iz penala koji je iznudio Filip Đuričić, a drugi u 85. posle sjajnog kontranapada i nesebične asistencije Berardija. Konačan rezultat postavio Manuel Lokateli, koji je iskoristio smušenost gostujuće odbrane i pečatirao slavlje svog tima u trećem minutu nadoknade.

Od samog starta utakmice trojica srpski fudbalera bila su na terenu Mapei stadiona. Kod domaćina pomenuti Đuričić, a na suprtotnoj strani Vladimir Golemić i Miloš Vuluć. Doskorašnjem vezisisti Crvene zvezde ovo je bio drugi start u sezoni, igrao je bliže samom špicu napada i pokazao da bi u bliskoj budućnosti mogao da bude važan faktor u ovom timu. Njega je u 77. minutu zamenio Denis Draguš, ali ta izmena nije donela ništa konkretno u igiri gostujućeg sastava.