Kapiten Beneventa suspendovan na godinu dana

Izvor: Sportske.net, 17.Jan.2018, 13:53   (ažurirano 02.Apr.2020.)

Kapiten Beneventa suspendovan na godinu dana

Kapiten italijanskog fudbalskog kluba Benevento Fabio Lućoni suspendovan je na godinu dana zbog dopinga, saopštila je danas Antidoping agencija Italije.

Kako se navodi, u uzorku uzetom od Lućonija, posle utakmice Beneventa i Torina (0:1) u septembru prošle godine, pronađen je steroid klostebol.

Suspenzija 30-godišnjem defanzivcu će početi da se računa od oktobra.

Klupski lekar Beneventa Volter Đorđone suspendovan je na četiri godine pošto je kapitenu >> Pročitaj celu vest na sajtu Sportske.net << dao steroid u spreju.

Lućoni i Đorđone nameravaju da se žale na suspenzije.

Lućoni je 2014. godine došao u Benevento i pomogao mu da iz treće lige dođe do Serije A. Benevento ove sezone prvi put u istoriji igra u prvoj ligi.

Posle 20 kola u Seriji A Benevento je poslednji na tabeli sa samo dve pobede, odnosno sa sedam bodova.

Nastavak na Sportske.net...



Napomena: Ova vest je automatizovano (softverski) preuzeta sa sajta Sportske.net. Nije preneta ručno, niti proverena od strane uredništva portala "Vesti.rs", već je preneta automatski, računajući na savesnost i dobru nameru sajta Sportske.net. Ukoliko vest (članak) sadrži netačne navode, vređa nekog, ili krši nečija autorska prava - molimo Vas da nas o tome ODMAH obavestite obavestite kako bismo uklonili sporni sadržaj.