Izvor: B92, 25.Nov.2014, 12:14 (ažurirano 02.Apr.2020.)
Kan: Ako Rojs ode " nokaut Borusije
Legendarni golman Bajerna Oliver Kan rekao je da bi Borusija Dortmund doživela veliki udarac ako bi Marko Rojs na kraju sezone prešao u redove Bavaraca.
Rojsu ugovor sa Dortmundom ističe u junu 2017. godine, ali ima opciju da na leto napusti klub u slučaju ponude od 25 miliona evra.
“Dortmund bi doživeo nokaut ako Rojs pređe u Bajern. To ne da bi samo oslabilo ekipu na terenu, već i psihološki loše uticalo na klub. Sigurno bi se pitali zbog čega ne mogu da >> Pročitaj celu vest na sajtu B92 << zadrže najbolje fudbalere”, rekao je Kan.
Aktuelni prvak Bundeslige prethodno je iz redova Borusije doveo Marija Gecea i Roberta Levandovskog.
Rojs će pauzirati do kraja 2014. godine zbog povrede skočnog zgloba, koju je doživeo prošlog vikenda na meču sa Paderbornom, koji je završen rezultatom 2:2.
Nemački fudbaler, koji je zbog povrede propustio Svetsko prvenstvo u Brazilu, u dosadašnjem delu sezone je u svim takmičenjima odigrao 11 utakmica i postigao šest golova.














