Kaluđerović doneo pobedu protiv Rada

Izvor: NaDlanu.com, 04.Dec.2011, 19:40   (ažurirano 02.Apr.2020.)

Fudbaleri Crvene zvezde pobedili su danas Rad sa 2:1 na stadionu Obilića na Vračaru u 14. kolu Super lige Srbije.

Rad je poveo golom Ivana Rogača u 39, izjednačio je Evandro u 59. minutu, a pobedu Zvezdi doneo je Andrija Kaluđerović golom u trećem minutu sudijske nadoknade. Rogač je "građevinare" doveo u vođstvo kada je posle kornera sa leve strane Daria Božičića neometan glavom šutirao sa šest metara. Udarcu iz ugla je prethodila odlična solo akcija Luke Milivojevića >> Pročitaj celu vest na sajtu NaDlanu.com << koji je prošao Li Adija i Nikolu Petkovića, ali je kapiten Zvezde Nenad Kovačević u poslednjem trenutku intervenisao i loptu izbacio u korner. U 59. minutu fudbaler Rada Predrag Luka pokušao je da ispuca loptu, ali je Kovačević izblokirao, a ona se odbila do Evandra, koji je posle duplog pasa sa Kristijanom Borhom sa 14 metara iskosa desno savladao golmana domaćih Branislava Danilovića. Pobedu Zvezdi od 2:1 doneo je Kaluđerović koji je sa sedam metara skrenuo loptu u gol domaćih posle dobrog pasa Petkovića sa leve strane. Rad je bolje ušao u utakmicu, imao više udaraca u gol, a Zvezda je uglavnom pokušavala lošim udarcima Darka Lazovića iz daljine. U drugom poluvremenu Rad se povukao i teško je dolazio do šesnaesterca gostuju, a Zvezda je krenula znatno agresivnije. U 74. minutu Bruno Mezenga je zakasnio da glavom zahvati loptu posle centaršuta Lazovića iz prekida sa desne strane. Zvezda je do pobedonosnog gola mogla i u 86. minutu, ali je šut Mikića glavom izblokirao jedan fudbaler Rada. Dva minuta kasnije i domaćini su mogli do gola, ali je Slavko Perović šutirao preko gola posle centaršuta Nemanje Andrića. Navijači Zvezde na početku drugog poluvremena imali su koreografiju sa likom bivšeg predsednika i legende kluba Dragana Džajića, čime su istakli da podržavaju njegov povratak na neku od klupskih funkcija, kao što se proteklih dana pisalo u medijima. Utakmici je prisustvovalo oko 2.000 gledalaca, a nije bilo navijača Rada koji su nezadovoljni jer se meč igrao na stadionu Obilića umesto na Banjici. Rezultati utakmica 14. kola: Hajduk Kula - Sloboda 1:2 Rad - Crvena zvezda 1:2 Subota: OFK Beograd - Novi Pazar 3:0 Jagodina - Metalac 0:2 Javor - Smederevo 0:1 Spartak - BSK 1:0 Partizan - Radnički 1923 3:0 Vojvodina - Borac 3:1 Tabela: 1. Partizan 14 13 0 1 33:5 39 2. Crvena zvezda 14 10 2 2 17:10 32 3. Vojvodina 14 7 6 1 28:9 27 4. Radnički 1923 14 6 7 1 20:12 25 6. Sloboda Sevojno 14 7 4 3 20:17 23 5. Spartak 14 5 7 2 13:12 22 7. OFK Beograd 14 6 1 7 17:19 19 8. Jagodina 14 5 4 5 13:15 19 9. Hajduk 14 5 3 6 13:18 18 10. Rad 14 3 5 6 15:12 14 11. Smederevo 14 4 2 8 9:17 14 12. Javor 14 4 2 8 8:16 14 13. BSK 14 3 4 7 8:19 13 14. Novi Pazar 14 2 4 8 9:24 10 15. Borac 14 1 5 8 6:20 8 16. Metalac 14 1 4 9 8:25 7 Beta

Nastavak na NaDlanu.com...

Napomena: Ova vest je automatizovano (softverski) preuzeta sa sajta NaDlanu.com. Nije preneta ručno, niti proverena od strane uredništva portala "Vesti.rs", već je preneta automatski, računajući na savesnost i dobru nameru sajta NaDlanu.com. Ukoliko vest (članak) sadrži netačne navode, vređa nekog, ili krši nečija autorska prava - molimo Vas da nas o tome ODMAH obavestite obavestite kako bismo uklonili sporni sadržaj.