Izvor: B92, 23.Okt.2003, 12:00   (ažurirano 02.Apr.2020.)

Kalon suspendovan zbog dopinga

Napadač milanskog Intera Muhamed Kalon je suspendovan nakon što je testiran pozitivno na zabranjeni steroid nandrolon, saopštila je Italijanska fudbalska federacija.

Reprezentativac Sijera Leonea, Kalon, na uobičajenom doping-testu sprovedenom posle prvenstvene utakmice Intera i Udinezea 27. septembra bio je pozitivan na dve zabranjene supstance koje pomažu metabolizam i na steriod nandrolon.

Kako se navodi u saopštenju italijanske federacije suspenzija će trajati do >> Pročitaj celu vest na sajtu B92 << "okončanja procedure".

To znači da Kalon neće moći da nastupa za klub sve dok ne budu poznati rezultati ponovljenog testa. Ukoliko i "B uzorak" pokaže da je napadač Intera koristio zabranjene suspstance, njegova eventualna kazna može da bude i dvogodišnja zabrana igranja.

Nastavak na B92...



Napomena: Ova vest je automatizovano (softverski) preuzeta sa sajta B92. Nije preneta ručno, niti proverena od strane uredništva portala "Vesti.rs", već je preneta automatski, računajući na savesnost i dobru nameru sajta B92. Ukoliko vest (članak) sadrži netačne navode, vređa nekog, ili krši nečija autorska prava - molimo Vas da nas o tome ODMAH obavestite obavestite kako bismo uklonili sporni sadržaj.