Izvor: MozzartSport.com, 06.Dec.2020, 15:22

Kaljariju bod u Veroni, još dva ostala na prečki (VIDEO)

Sjajan meč na Bentegodiju

Najbolje su utakmice posle kojih, kada se završe nerešeno, oba tima žale što im je izmakla pobeda.

Sjajan duel odigrali su Verona i Kaljari u matine nedeljnom terminu 10. kola Serije A. Pripao im je po bod, onaj treći je odneo vetar, a na kraju su se igrači oba sastava držali za glavu, jer su imali velike šanse za pobedu – 1:1.

Ako merimo u centimetrima, onda je Kaljari bio bliži trijumfu. Prvi deo drugog poluvremena je >> Pročitaj celu vest na sajtu MozzartSport.com << potpuno pripao gostima sa Sardinije, a najbolja šansa je propala u 65. minutu, kada je Pavoleti pogodio prečku. Tačnije, njegov udarac je bio dobar, ali je golman Silvestri dovoljno zakačio loptu da se ona odbije do okvira gola, da ne uđe u mrežu.

U poslednjih 15 minuta imala i Verona dve velike prilike. Kod prve je Mora bio potpuno sam ne desetak metara od gola, no njegov udarac glavom nije precizan, a onda se otvorila prilika i Faviliju, čiji je šut završio van okvira.

Samo u dva minuta, u 86. i 87. po velika šansa na obe strane: Žoao Pedro je sa deset metara poslao loptu isto toliko visoko preko gola Verone, a na drugoj je Favili za debljinu nokta zakasnio na petercu na centaršut sa strane.

Možda je kada se sve sabere remi najrealniji ishod, jer je bilo dobrog fudbala na obe strane terena. Verona je povela golom Zakanjija u 21. minutu, kojem nije bilo teško da pošalje loptu u mrežu nakon što je Faraoni na turbo pogon prošao po desnom boku. Srpski reprezentativac Darko Lazović je bio i danas na levoj strani.

Do izjednačenja je došlo samo što je počelo drugo poluvreme. Dobra akcija Kaljarija i rutinska realizacija Razvana Marina, rumunskog internacionalca.