Kalčo: Iguain rastužio Milaneze

Izvor: B92, 09.Feb.2014, 00:49   (ažurirano 02.Apr.2020.)

U poslednjoj utakmici subotnjeg programa 21. kola Serije A Napoli je savladao Milan na svom terenu sa 3:1, iako su gosti prvi stigli do vođstva.

Milanezima je prednost u osmom minutu doneo Adel Tarabt, da bi već u 11. izjednačio Gokan Inler. Sa dva gola u drugom delu Gonsalo Iguain rešio je pitanje pobednika.

Napoli ovom pobedom stiže na treću poziciju sa 47 bodova, 12 manje od prvoplasiranog Juventusa, dok je Milan u veoma nezgodnoj situaciji, nalazi se na desetom mestu >> Pročitaj celu vest na sajtu B92 << sa svega 29 poena.

Već u prvom minutu Iguain je najavio da će biti velika opasnost po odbranu gostiju, uputio je snažan udarac, ali je Abijati bio siguran.

Atake Napolija presekao je gol Adela Tarabta u osmom minutu, a iskusni golman Milana je morao da izvadi loptu iz mreže u 11. minutu kada je Inler uputio neodbranljiv šut.

Prilike za Napoli su se ređale kao na traci, Iguain, Hamšik, Insigne, Mađo, pa ponovo Iguain, tako da je ekipa Milana bila veoma zadovoljna što na odmor ide sa nerešenim rezultatom.

I u nastavku je Napoli silovito napadao, međutim uspeha nije bilo do 56. minuta kada se Iguain „poklonio“ u šesnaestercu Milana i doneo svom timu prednost.

Prilike za izjednačenje propustili su Esijen i Tarabt, a konačan rezultat postavio je sjajni Iguain, u 82. minutu.