Izvor: Blic, 20.Jan.2009, 02:37 (ažurirano 02.Apr.2020.)
Kaka ostaje u Milanu!
Kotrljajuća saga Milanovog superstara Kake koji se već nekoliko dana nalazi "na korak od nasjkupljeg transfera u istoriji fudbala" dobila je epilog nakon što je prvi čovek Milana Silvio Berluskoni u poslednji čas obustavio transfer vredan 108 miliona evra!
Kako je u kasnim večernjim časovima u ponedeljak preneo italijanski Skaj, Silvio Berluskoni je u neverovatnom obrtu situacije otkazao već postignut dogovor Milana i Mančester sitija kome je, kako prenose mediji, >> Pročitaj celu vest na sajtu Blic << nedostajao još samo potpis brazilskog asa.
Kakin agent Bosko Leite vodio je pregovore sa čelnicima oba kluba, a prema nezvaničnim informacijama njegov sin je danas pre podne trebalo da bude predstavljen kao novi član engleskog kluba. Kaka je u sinoć napustio svoj stan pod policijskom pratnjom, a nekoliko trenutaka ranije je viđen kako sa prozora otpozdravlja grupi od oko 500 navijača koja se okupila kako bi ga ubedila da ostane.
"Veoma sam zadovoljan.Kaka ne samo da je veliki igrač na terenu, već je i častan čovek. Novac mu nije bitan, on želi da ostane u Milanu sa svojim prijateljima. Veoma je dirnut podrškom navijača", rekao je Silvio Berluskoni za Skaj.
Kaka pozdravlja tifoze Milana PHOTO:AP
"Ono što smo videli u proteklih nedelju dana je da u fudbalu nije sve u novcu. Milan je otvoreno saopštio Kaki da je dobio ponudu, baš kao i u slučaju Čelsijeve ponude za Ševčenka. Kaka je ipak rešio da ostane ovde, ne tražeći ništa od nas za uzvrat. Srećan sam i kao navijač Milana, a Kaka je izuzetan čovek", rekao je Berluskoni, istakavši suštinu događaja koji je u proteklih nedelju dana izašao i van granica sporta.
U prilog tome ide i poprilična frka koja se u Engleskoj podigla oko mogućeg dolaska Brazilca za ogromne pare. Toliko velika da je, na primer, gitarista benda "Oasis" i veliki navijač Mančester sitija Noel Galager na svom blogu imao šta da poruči menadžerima Arsenala i Mančester junajteda.
Kad smo kod Mančester sitija i od njih je stigla definitivna potvrda da Kaka ne dolazi, ali čelnici kluba tvrde da nije bilo nikakvih intervencija već da su se oni povukli iz pregovora.
Izvori bliski Skaj sportsu prenose da je Siti odustao od daljih pregovora tokom kojih nije imao priliku da se sretne sa Kakom, a da je Silvio Berluskoni čitavo vreme igrao na kartu okupljenih navijača koji su ispred kuće brazilskog reprezentativca "rekli svoje". Koja je tačnija verzija više nije ni bitno.
Na kraju balade javio se i nekada najbolji fudbaler planete koji je za klupsku televiziju potvrdio zašto je u ovom trenutku najvažniji fudbaler Milana.
"Nisam se dvoumio ni trideset sekundi oko ostanka u Milanu. Ide mi sjajno na mestu gde me ljudi cene i vole. Ovde sam veoma srećan. Išao sam srcem i ovu odluku nisam želeo da donosim na osnovu novčane svote. Da je klub prihvatio ponudu bio bih veoma razočaran", rekao je Kaka dodavši da "nikada, nikada i nikada" nije tražio da mu Milan poveća platu kako ne bi otišao u harem na kišovitom "Istlendsu".
Briljantan dosije ljubimca navijača "rosonera" možete pogledati ovde.
Ančeloti: Vikao bih od sreće zbog ostanka Kake
Trener fudbalera Milana Karlo Ančeloti izjavio je danas da bi mogao da "viče od sreće" zbog odluke Brazilca Kake da odbije ponudu Mančester sitija vrednu preko 100 miliona evra.
"Sada konačno mogu da vičem od sreće, jer je pobedilo njegovo veliko srce. Moram da se zahvalim i Kaki i predsedniku Berluskoniju. To nije bila jednostavna odluka, jer je ponuda bila fantastična", izjavio je Ančeloti.
Ančeloti je kazao da bi odluka Kake mogla dodatno da motiviše sve igrače Milana i da im pomogne da dostignu vodeći Inter, koji ima prednost od sedam bodova.
"Ovom odlukom Milan je pokazao da je poseban klub. Milan je prava porodica, iz koje niko ne želi da ide ako mu je dobro. Radimo iskreno i sve ciljeve želimo da ostvarimo zajedno. Moji momci nisu napravljeni od gvodžđa, već od čelika. Verujem da će nam odluka Kake dati novu snagu poteri za Interom", zaključio je Ančeloti.
Ponuda za Riberija ostala u fioci
Da su Kakin vrlo moguć odlazak ozbiljno shvatili u Milanu potvrdila je i vest da su čelnici kluba bili spremni da odmah po odlasku Brazilca na račun Bajerna pošalju 35 miliona evra i Masima Oda u zamenu za Franka Riberija.
Bivši as Marseja je u fenomalnoj formi od dolaska u Nemačku, a ove godine je proglašen za najboljeg francuskog fudbalera.
Eventualni dolazak omalenog ofanzivca učinio bi ga najplaćenijm fudbalerom Milana sa godišnjom platom od oko šest i po miliona evra, ali kako Kaka ostaje možda će ime Franka Riberija biti izvučeno iz fioke nekom drugom prilikom.
Ančeloti: Vikao bih od sreće zbog ostanka Kake u Milanu
Izvor: RTS, 20.Jan.2009
Trener fudbalera Milana Karlo Ančeloti izjavio je da bi mogao da "viče od sreće" zbog odluke Brazilca Kake da odbije ponudu Mančester sitija vrednu preko 100 miliona evra. Kaka je saopštio da ostaje u Milanu, iako mu je Mančester siti ponudio nedeljnu...












