Kaisedo šokirao Sardiniju u 98. minutu

Izvor: B92, 18.Dec.2019, 01:06   (ažurirano 02.Apr.2020.)

Fudbaleri Lacija savladali su na gostovanju Kaljari sa 2:1, u poslednjoj utakmici 16. kola Serije A.

Junak trijumfa nebesko-plavih na Sardiniji bio je Felipe Kaisedo, koji je postigao gol u osmom minutu sudijske nadoknade vremena.

Domaći su praktično bili u vođstvu čitav meč, ali sve se promenilo u finišu.

Njima je prednost već u 8. minutu doneo Đovani Simeone, bombom koju je uputio ka golu gostiju.

Mogao je Kaljari sve da reši preko Žoaa >> Pročitaj celu vest na sajtu B92 << Pedra, Haralamposa Likojanisa i ponovo Simeonea, ali je Strakoša dobro branio.

Kazna je stigla u 93. minutu, kada je Luis Alberto iskoristio odbitak i loptu poslao iza leđa Rafaela.

Potpuni preokret i šok na stadionu na Sardiniji priredio je Felipe Kaisedo, koji je glavom, posle centaršuta Džonija, doneo sva tri boda Laciju.

Čitav meč za pobedničku ekipu odigrao je srpski reprezentativac Sergej Milinković-Savić.

Ovim trijumfom Rimljani su ostali u trci za vodećim dvojcem i od njih imaju tri boda manje.

Sa druge strane, Kaljari je pretrpeo prvi poraz posle više od tri meseca.