Izvor: Blic, 11.Dec.2001, 13:00 (ažurirano 02.Apr.2020.)
Kafa pred put u Trento
Kafa pred put u Trento
BRESANONE – Svejedno je sa kojom reprezentacijom ćemo igrati u osmini finala, da li će to biti Brazil ili Italija, uglas su govorile jugoslovenske rukometašice posle poraza od Rusije, kada su znale da je osvojeno drugo mesto u grupi C. Isto mišljenje je ostalo i posle vesti iz Trenta, da su Brazilke održale lekciju domaćim rukometašicama – 24:21.
- Ako gledamo kvalitet Jugoslavije i Brazila onda je vrlo verovatno da ćemo se plasirati >> Pročitaj celu vest na sajtu Blic << u četvrtfinale. Nas je u poslednje dve utakmice sa Austrijom i Rusijom stigao umor, koji je doveo do pada u igri i koncentraciji. Brazil je u svojoj grupi ubedljivo poražen od evropskih reprezentacija – Norveške (37:22) i Slovenije (36:23), a pobedio je Tunis, Urugvaj i Italiju, koji, ruku na srce, ne pripadaju svetskom vrhu. Pogledali smo kaseta sa utakmica Brazila na Svetskom prvenstvu u Italiji i dobro ćemo odraditi domaći zadatak. Igračicama treba da bude jasno da u osmini finala nema popravnog. Igra se nokaut sistem i u slučaju neuspeha sledi nam povratak kući. Pre polaskau Italiju izjavio sam da je četvrtfinale naš plan i domet i ostajem pri tome – izjavio je savezni selektor Milorad Milatović. Utakmica osmine finala izmedju Jugoslavije i Brazilaigra se večeras od 18 sati u dvorani u Meranu.
- Osmina finale je nešto sa čime se ne smemo kockati. Za Brazil ne mogu da kažem da spada u grupu autsajdera na Svetskom prvenstvu, ali po kvalitetu su daleko iza nas. Nadam se da ćemo ispraviti greške iz dve poslednje utakmice i plasirati se u željeno četvrtfinale. Očekujem i od sebe da zaigram daleko bolje, jer u prvom delu nisam pokazala koliko znam- smatra Tanja Medved.
Realno je očekivati da Jugoslavija pobedi Brazil i plasira se u četvrtfinale, gde će u četvrtak (20.30) uTrentu igrati protiv boljeg iz duela Švedska - Holandija. Samim tim plave su se direktno plasirale na Evropsko prvesntvo, koje se sledeće godine igra u Danskoj.
- Za sada ne treba da razmišljamo o Švedskoj i Holandiji, već da se okrenemo striktno Brazilkama. Mi smo te koje trebamo da vidimo utakmicu i diktiramo tempo, a ne da dozvolimo protivnicima da odigraju bolje nego što znaju. Došli smo u Italiju da Jugoslaviju vratimo na šampionski put i to ćemo i uraditi– istakla je sve bolja Maja Savić. Efikasna Lusijo
Najefikasnija igračica na Mondijalu je 25-godišnja Lusija Silva sa 22 gola, a prate je Sandra Oliveira 19, Ana Marija Silva 15, Danijela Pijedade 13, Idalina Meskuita 13, Silvia Pineiro 11, Marija Sales 10, Valerija Oliveira 7, Alina Silva 4, Selija Kosta 4, Alina Rosa 2, Vivijani Emerik 2 i Katja Souza 1.
Igra i Kneževićeva
Situacija sa Ljiljom Knežević menja se iz sata u sat, tako će, ako je verovati poslednjim lekarskim prognozama, ona najverovatnije biti sprema za četvrtfinale. Čeka se samo da otok spadne, kako bi se potvrdilo da meniskus nije naprsnuo. Sandra najbolji strelac
Na listi strelaca u jugoslovenskoj reprezentaciji i dalje vodi Sandra Kolaković sa 28 golova, dva više od Bojane Petrović i četiri od Maje Savić. Sa po 20 golova izjednačene su Miličković i Kneževic, a dalje slede Damjanac 13, Medved 12, Jovović 12, Balać 8,Milanović 3 i Selmanovic 2.












