Kadis opstao u ligi

Izvor: B92, 19.Maj.2023, 23:08

Fudbaleri Kadisa savladali su na domaćem terenu Valjadolid 2:0 u utakmici 35. kola španske LaLige.

Kadis je u odlučujućem susretu, derbiju 35. kola, pobedio Valjadolid rezultatom 2:0 i opstao u ligi.

Mogao je Kadis da povede još u 36. minutu, ali je Alkaras promašio penal pa je rezultat ostao 0:0.

Reprezentativac Hondurasa Čoko Losano ušao je na početku drugog poluvremena i doneo dodatnu energiju koja je Kadisu bila potrebna. Losano je u 70. minutu >> Pročitaj celu vest na sajtu B92 << uposlio Bongondu koji je doneo vođstvo žuto-plavima.

Isti fudbaler je u 76. minutu iz penala postavio konačan rezultat na meču, 2:0 u korist Kadisa. Kadis je ovom pobedom obezbedio opstanak u Primeri, dok je sudbina Valjadolida još neizvesna.