Izvor: B92, 10.Apr.2007, 12:00 (ažurirano 02.Apr.2020.)
Kadetkinje silovito do četvrtfinala
Ženska kadetska odbojkaška reprezentacija Srbije plasirala se u četvrtfinale šampionata Evrope u Brnu. "Plave" su u drugoj utakmici A grupe savladale Češku ubedljivo, rezultatom 3:0, po setovima 25:16, 25:19 i 25:14, posle 71 minuta igre i osvojile prvo mesto u grupi. Srbija će u četvrtfinalu igrati protiv Rusije ili Poljske, odnosno pobednika njihovog međusobnog duela, koji se igra u četvrtak. Četvrtfinale je na programu u petak, 13. aprila.
Utakmicu >> Pročitaj celu vest na sajtu B92 << je posmatralo 500 gledalaca, a sudili su Tomas Murulo iz Estonije i Hajke Kraft iz Nemačke.
„Bila je ovo lagana pobeda, lakša nego što smo očekivali. Izdržali smo pritisak publike, a presudilo je naše iskustvo i neosporan kvalitet. Bitno je da igra ide na bolje. Iskoristićemo dan odmora da se što bolje pripremimo za završne utakmice i da sačekamo rivala za četvrtfinale", izjavio je Branko Gajić, prvi trener plavih kadetkinja.
Grupa A:
Srbija – Francuska 3:0 (25:18, 25:20, 25:12)
Srbija – Češka 3:0 (25:16, 25:19, 25:14)
Grupa B:
Nemačka – Poljska 3:1 (25:14, 25:23, 21:25, 25:14)
Nemačka – Rusija 3:1 (25:22, 21:25, 25:16, 25:19)
Grupa C:
Belgija – Holandija 3:1 (25:16, 25:22, 20:25, 25:21)
Holandija – Ukrajina 3:2 (25:16, 15:25, 25:21, 24:26, 15:9)
Grupa D:
Italija – Estonija 3:0 (25:16, 25:17, 25:10)
Turska – Italija večeras











