Kadetkinje silovito do četvrtfinala

Izvor: B92, 10.Apr.2007, 12:00   (ažurirano 02.Apr.2020.)

Kadetkinje silovito do četvrtfinala



Ženska kadetska odbojkaška reprezentacija Srbije plasirala se u četvrtfinale šampionata Evrope u Brnu. "Plave" su u drugoj utakmici A grupe savladale Češku ubedljivo, rezultatom 3:0, po setovima 25:16, 25:19 i 25:14, posle 71 minuta igre i osvojile prvo mesto u grupi. Srbija će u četvrtfinalu igrati protiv Rusije ili Poljske, odnosno pobednika njihovog međusobnog duela, koji se igra u četvrtak. Četvrtfinale je na programu u petak, 13. aprila.

Utakmicu >> Pročitaj celu vest na sajtu B92 << je posmatralo 500 gledalaca, a sudili su Tomas Murulo iz Estonije i Hajke Kraft iz Nemačke.

Bila je ovo lagana pobeda, lakša nego što smo očekivali. Izdržali smo pritisak publike, a presudilo je naše iskustvo i neosporan kvalitet. Bitno je da igra ide na bolje. Iskoristićemo dan odmora da se što bolje pripremimo za završne utakmice i da sačekamo rivala za četvrtfinale", izjavio je Branko Gajić, prvi trener plavih kadetkinja.

Grupa A:

Srbija – Francuska 3:0 (25:18, 25:20, 25:12)

Srbija – Češka 3:0 (25:16, 25:19, 25:14)

Grupa B:

Nemačka – Poljska 3:1 (25:14, 25:23, 21:25, 25:14)

Nemačka – Rusija 3:1 (25:22, 21:25, 25:16, 25:19)

Grupa C:

Belgija – Holandija 3:1 (25:16, 25:22, 20:25, 25:21)

Holandija – Ukrajina 3:2 (25:16, 15:25, 25:21, 24:26, 15:9)

Grupa D:

Italija – Estonija 3:0 (25:16, 25:17, 25:10)

Turska – Italija večeras

Nastavak na B92...



Napomena: Ova vest je automatizovano (softverski) preuzeta sa sajta B92. Nije preneta ručno, niti proverena od strane uredništva portala "Vesti.rs", već je preneta automatski, računajući na savesnost i dobru nameru sajta B92. Ukoliko vest (članak) sadrži netačne navode, vređa nekog, ili krši nečija autorska prava - molimo Vas da nas o tome ODMAH obavestite obavestite kako bismo uklonili sporni sadržaj.