Izvor: MozzartSport.com, 30.Jun.2020, 23:57

Kad se ulazi u ciljnu ravninu, Juventus nema ozbiljnu konkurenciju (VIDEO)

Demonstracija sile u Đenovi, uz majstorije Dibale, Ronalda i Daglasa Koste - 3:1

Onog trenutka kada započnu finalne borbe za "skudeto" Juventus se pretvara u mašinu koja uništava sve pred sobom kako bi stigao do konačnog cilja. Tako je već osam godina, tako će izgleda biti i ove sezone. Juventus je večeras preslišao Đenovu na Luiđi Ferarisu i ponovo pobegao drugoplasiranom Laciju na četiri boda udaljenosti - 3:1 (0:0).

Staroj dami je ovo bilo šesto utastopno >> Pročitaj celu vest na sajtu MozzartSport.com << prvenstveno slavlje, u kojem je pitanje pobednika prelomila na početku drugog poluvremena. Ključ za odbranu protivnikla pronašao je sjajni Paulo Dibala nakon odličnog soloprodora u 50. minutu, a sve je bilo gotovo sedam minuta kasnije, kada je Kristijano Ronaldo još jednom na delu prezentovao svoj razorni udarac.

Kada su u pitanju ozbiljna majstorstva na ovom meču, tu svojim saigračima nije ostao dužan ni Daglas Kosta. Brazilac je dobio loptu na desnom boku, došao do same ivice kaznenog prostora, a onda neodbranjivim udarcem ostavio nemoćnog Matiju Perina skamenjenog na gol-liniji.

Đenova nije imala mnogo prilika tokom utakmice, ali je u finišu ipak uspela da dođe do izjednačenja zahvaljujući Andrei Pinamontiju, kojem je ovo bio četvrti pogodak u sezoni.

Juventus u narednom kolu dočekuje Torino na svom terenu, a sudeći po trenutnoj formi Sarijevog tima deluje da Bikovi na tom meču neće imati šta da traže. Đenova će spasonosne bodove u borbi za opstanak pokušati da pronađe u Udinama.