Kad povrediš desnu, šutni levom

Izvor: B92, 08.Feb.2015, 21:41   (ažurirano 02.Apr.2020.)

Kad povrediš desnu, šutni levom

Košarkaš Oklahoma Siti Tandera Stiven Adams povredio je na utakmici sa Los Anđeles Klipersima desnu ruku, ali ga to nije sprečilo da izvede slobodna bacanja.

Za sada nije poznato kako je Adams tačno povredio ruku, ali je nad njim napravljen faul i mogao je da bira da li će da izvede bacanje ili zaradi isključenje.

Adams je, očekivano, iako je zbog povrede utakmica bila gotova za njega, odlučio da stane na liniju i izvede bacanje jednom rukom, bez ikakve pripreme >> Pročitaj celu vest na sajtu B92 << i bio je precizan.

Američki mediji odmah su objavili da je za takvo izvođenje slobodnih bacanja zaslužno to što se Novozelanđanin bavio ragbijem u domovini.

Odmah potom, igrači Tandera napravili su faul na drugoj strani terena da bi Adams mogao da izađe iz igre i odmah se uputio u svlačionicu, a ozbiljnost njegove povrede biće poznata tek pošto budu obavljeni detaljniji pregledi.

Nastavak na B92...



Napomena: Ova vest je automatizovano (softverski) preuzeta sa sajta B92. Nije preneta ručno, niti proverena od strane uredništva portala "Vesti.rs", već je preneta automatski, računajući na savesnost i dobru nameru sajta B92. Ukoliko vest (članak) sadrži netačne navode, vređa nekog, ili krši nečija autorska prava - molimo Vas da nas o tome ODMAH obavestite obavestite kako bismo uklonili sporni sadržaj.