Izvor: MozzartSport.com, 31.Okt.2020, 21:54

Kad nema Suareza i Koste, tu je Žoao Feliks (VIDEO)

Atletiko Madrid bolji od Osasune u gostima - 3:1

Dijego Simeone odlučio da ne umara Luisa Suareza i Saula Nigeza par dana pre putovanja u Moskvu na meč sa Lokomotivom Marka Nikolića. Dijego Kosta, Šime Vrsaljko i Janik Karasko takođe nisu doputovali u Pamplonu. Ali, Jorgandžije su i bez dvojice važnih, ubojitih špiceva, nadigrali Osasunu u gostima i slavili s 3:1 (1:0) najviše zahvalujući >> Pročitaj celu vest na sajtu MozzartSport.com <<  talentovanom Žoau Feliksu.

Portugalac je dao dva gola, ali je i promašio penal što mu umanjuje učinak na ovoj utakmici. Realno se meč tako kretao da Osasuna nije imala previše šanse da dobije ovaj meč.

Doduše, mučile su se Jorgandžije da probiju defanzivu domaćeg tima i to su uspele u 43. minutu posle penala koji je dosuđen, deluje, opravdano. Sigurno je gađao donji ugao i doveo Atletiko u prednost.

Mogao je da duplira prednost odmah na startu drugog poluvremena, međutim ovoga puta nije uspeo. Velika je to šansa bila, ali je ostala na stativi. To što je propustio, nadoknadio je u 69. minutu kada je bio precizan na asistenciju Koree i tu je zapravo sve bilo rešeno.

Jeste kasnije Osasuna smanjila rezultat preko Anta Budimira u 80. minutu, ali je i na to ekipa Čola Simeonea imala odgovor, pa je Tripije proigrao Toreiru i tu je stavljena tačka na trijumf Atletika.

Zanimljiv meč u Primeri odigran je pre ove utakmice, a Atletik Bilbao je uspeo da preokrene protiv Sevilje i da posle 0:1 na poluvremenu na kraju dobije sa 2:1.

Preokret su Bilbau doneli Munijain i Sančet golovima u 76, odnosno 86. minutu. Srpski vezista Nemanja Gudelj krenuo je ovaj duel sa klupe, a u igru je ušao u 68. minutu kada je zamenio Ivana Rakitića.

Bilbao je sada na devet osvojenih bodova i drži 10. mesto, dok Sevilja ima crni niz u Primeri, ovo joj je treći vezani poraz. Zaista ispod očekivanja od ovakvog tima.