Izvor: MozzartSport.com, 17.Jan.2021, 00:04

Kad ne može Mbape, mora Kurzava: Anže skupo prodao kožu Parižanima (VIDEO)

Pari Sen Žermen upisao 13. prvenstvenu pobedu

Daleko teže nego što se to očekivalo, šampion Francuske je nastavio put ka odbrani titule, a tri boda na gostovanju Anžeu potpisao je strelac jedinog golaLevin Kurzava.

Fudbaleri Pari Sen Žermena prespavali su prvo poluvreme gostovanja Anžeu u okviru 20. kola šampionata Francuske, ali su u drugom delu igre, pogotkom francuskog defanzivca stigli do 13. ovosezonske pobede (1:0).

Posle skromnog prvog poluvremena >> Pročitaj celu vest na sajtu MozzartSport.com << tokom kojeg nisu uputili udarac u okvir gola, gosti pod komandnom palicom Žesusa Pereza su furiozno otvorili nastavak. U 48. minutu Kilijan Mbape našao se u stopostotnoj šansi, ali je sa oko 11 metara šutirao pored leve stative.

Samo četiri minuta kasnije Anže je odgovorio odličnim udarcem glavom Dionija, ali je Kejlor Navas briljantnom intervencijom sačuvao mirnu mrežu.

Niz prilika nastavljen je novim pokušajem Mbapea u 55. minutu, ali je Bernardoni uspeo da udarac Francuza preusmeri u korner.

Konačno, bedem domaćina popustio je u 70. minutu kad je Kurzava na drugoj stativi dočekao centaršut sa desnog boka i zatresao mrežu. Zadovoljan minimalnim vođstvom Perez je posle vodećeg gola osvežio defanzivu i pojačao vezni red pruživši šansu Hereri i Sarabiji umesto Di Marije i Mbapea, te su gosti rutinski priveli susret kraju i dopisali nova tri boda.

Sa druge strane, gosti su osmi put ostali praznih šaka u prvenstvu.

FRANCUSKA 1 – 20. KOLO