Izvor: Sportske.net, 11.Mar.2017, 23:36 (ažurirano 02.Apr.2020.)
Kad je teško, Grizman!
Fudbaleri Atletiko Madrida slavili su na gostovanju u Granadi u okviru 27. kola španske Primere.
Izabranici Dijega Simeona uspeli su da ostvare 15. trijumf ove sezone, kako su slavili sa minimalnih 0:1 (0:0) na gostovanju u Granadi.
Mučili su se "Ćolovi" puleni tokom većeg dela susreta, u prvom poluvremenu su najbolje prilike imali preko Karaska i Grizmana, ali su šutevi belgijskog i francuskog fudbalera završili pored gola Giljerma Očoe.
Grizman >> Pročitaj celu vest na sajtu Sportske.net << je imao još jednu dobru šansu nakon samo 10 minuta igre u nastavku, šutirao je iz kaznenog prostora gostiju, ali je ponovo bio neprecizan.
Raspoloženi Očoa je stao na put Januku Karasku u 80. minutu, kako je uspeo da zaustavi udarac Belgijanca iz neposrdne blizine.
Ipak, samo četiri minuta kasnije, Grizman se odlično snalazi nakon centaršuta Kokea i donosi prednost "Jorgandžijama".
Do kraja je Granada imala inicijativu, bacili su sve karte na napad, ali je mreža Jana Oblaka ipak mirovala do poslednjeg sudijskog zvižduka.
U poslednjim sekundama je zbog faula nad Grizmanom, Mubarak Vakaso zaradio drugi žuti karton.
Atletiko je ovim trijumfom sačuvao četvrto mesto, koje ih naredne sezone vodi u kvalifikacije za Ligu Šampiona.
Granada će se do kraja sezone boriti za opstanak, imaju 19 bodova, prvi su ispod crte, a sigurna zona im beži pet bodova.
Пласман обезедио Sofascore резултати уживо























