Izvor: MozzartSport.com, 27.Okt.2021, 00:06

Kad bi ceo tim igrao kao Danžuma: Viljareal dobio ruku spasa u dubokoj nadoknadi (VIDEO)

Prvi het-trik jednog igrača Kadiza u Primeri posle 35 godina nedovoljan za trijumf na stadionu Keramike - 3:3

Kada bi samo cela ekipa Viljareala mogla da igra kao Arno Danžuma gde bi joj bio kraj. Verovatno bi se nakon deset rundi Primere ozbiljno borila za mesta u Evropi i ne bi joj realnost bila donji deo tabele. Nije se prvi put ove sezone pokazalo da uprava nije preplatila rođenog Nigerijca sa holandskim pasošem kada ga je letos platila 23.500.000 evra i učinila >> Pročitaj celu vest na sajtu MozzartSport.com << najskupljim pojačanjem u istoriji kluba. Kadiz je na stadionu Keramike vodio do petog od predviđenih šest minuta nadoknade, a onda je Danžuma iz maltene mrtvog ugla uspeo da provuče loptu u malu mrežu i spreči novi poraz Žute podmornice - 3:3.

Prvi put od 1986. jedan fudbaler Kadiza postigao je het-trik. Hondurašanin Ćoko Lozano, igrao je kao nikada pre u profesionalnoj karijeri, njegovi udarci bili su neuhvatljivi za iskusnog Serhija Asenja, ali napadač koji je veći deo karijere proveo po nižim ligama, ne može da se pohvali da je partijom života doneo pobedu svom timu.

Samo šezdesetak sekundi pošto je Danžuma promašio izglednu priliku na drugoj stativi, Lozano je pokvario raspoloženje navijačima na stadionu Keramike i vrlo spretno pogodio iz slične pozicije iz koje njegov protivnik nije bio precizan. Tekao je 15. minut.

Na nova, velika uzbuđenja čekalo se do završnice poluvremena. Fudbaleri Kadiza nisu položili ispit kod odbrane kornera, Pau Tores je ostao sam kao duh, a njegov trzaj glavom Ledezma je uspeo jedino da isprati pogledom. Međutim, ni ekipa Unaja Emerija nije se proslavila prilikom branjenja prekida. Prošao je pas iz slobodnjaka za Lozana, a Hondurašanin demonstrirao vrhunsku završnicu iz gotovo identične pozicije kao kod prvog gola.

Uvodne minute drugog dela Lozano je iskoristio da kompletira het-trik, a kako su minuti prolazili u redovima Kadiza počeli su da se nadaju prvom trijumfu posle pet vezanih utakmica. Do 80. minuta osmesi na licima fudbalera i klupe gostiju, a onda briga i neizvesnot. Ispostavilo se da je Emeri pogodio kada je sredinom poluvremena ubacio Serža Orijea jer je bivši bek Totenhema spakovao gol Bulaju Diji.

Sudija Ernandez odredio je čak šest minuta nadoknade, vreme je curelo, radilo u korist gostujućeg sastava, ali u minut do 12 na vrata je pokucao spasilac Danžuma. Bulaj Dia je sjajno presekao dugu loptu glavom spustivši je za svog špica, a bivši igrač Bornmauta pronašao jedino mesto gde je lopta mogla da prođe. Sada njegova statistika glasi - pet golova i asistencija na devet utakmica. Neko bi pod hitno morao da mu se priključi jer od Viljerealovih 13 golova zaslužan je gotovo za polovinu.

ŠPANIJA 1 - 11. KOLO