Kačavanda debitovao u samostrelu

Izvor: B92, 19.Avg.2012, 23:31   (ažurirano 02.Apr.2020.)

Kačavanda debitovao u samostrelu

Nekadašnji reprezentativac Srbije u gađanju pištoljem Uroš Kačavenda debitovao je u novoj disciplni, gađanju samostrelom, na šampionatu sveta u Hrvatskoj.

Kačavenda, koji je kao junior osvojio dve ekipne evropske medalje u disciplinama vazdušni pištolj i MK pištolj, sada je sa 1.664 kruga zauzeo 12. mesto u konkurenciji 28 streličara.

Na šampionatu sveta u Bratini učestvovali su takmičari iz Hrvatske, Francuske, Nemačke, Rusije, Estonije, Mađarske, Češke, >> Pročitaj celu vest na sajtu B92 << Švajcarske, Tajvana, Austrije i Srbrije.

Titulu najboljeg poneo je Paskal Kritsofel iz Francuske sa 1.803 kruga (osnovni deo 1.706, finale 97), ispred dvojice streličara iz Hrvatske Andreja Krstinića sa 1.801 (1.705 i 96) i Domogoja Pereglina sa 1.800 krugova (1.706 i 94).

Za ulazak u finale osam najboljih bio je potreban rezultat od 1.680 krugova. Kačavendi je nedostajala 16 krugova. Prvog dana imao je 833, drugog dana 831 krug.

U ekipnoj konkurenciji, slavila je Hrvatska sa 2.562 kruga ispred Francuske sa 2.538 i Nemačke sa 2.514 krugova.

Slovenački reprezentativac u streljaštvu Rajmond Debevec koji je osvojio bronzu u Londonu na OI MK puškom 60 metaka ležeći, u gađanju samostrelom osvajao je svetske medalje i drži svetske rekorde.

Nastavak na B92...



Napomena: Ova vest je automatizovano (softverski) preuzeta sa sajta B92. Nije preneta ručno, niti proverena od strane uredništva portala "Vesti.rs", već je preneta automatski, računajući na savesnost i dobru nameru sajta B92. Ukoliko vest (članak) sadrži netačne navode, vređa nekog, ili krši nečija autorska prava - molimo Vas da nas o tome ODMAH obavestite obavestite kako bismo uklonili sporni sadržaj.