Izvor: B92, Beta, 17.Feb.2010, 21:40 (ažurirano 02.Apr.2020.)
Kabanjas pušten iz šok sobe
Paragvajski fudbaler Salvador Kabanjas, koji je prošlog meseca ranjen u glavu hicima iz pištolja, prebačen je iz šok sobe na odeljenje bolnice u Meksiko sitiju.
Lekari su saopštili da je Kabanjasov oporavak neverovatan i da će u narednom periodu boraviti u zasebnom bolničkom apartmanu. "Njegov napredak je veoma pozitivan. On čak želi da ustane, ali mu to nismo dozvolili zato što bi dodatno naprezanje koje bi ustajanje iz kreveta izazvalo moglo da bude negativno >> Pročitaj celu vest na sajtu B92 << po njegovo zdravlje", izjavio je doktor Ernesto Martinez.
Glavni osumnjičeni za napad na Kabanjasa, Hoze Horhe Balderas još uvek je u bekstvu.
Javni tužilac Meksiko sitija, gde se incident dogodio, najavio je da će tražiti od Interpola pomoć u potrazi za Balderasom.
Kabanjas je ranjen iz vatrenog oružja posle pokušaja pljačke u jednom noćnom baru.
Salvador Kabanjas nastupa za meksički tim Amerika od 2006. godine, a za reprezentaciju Paragvaja odigrao je 44 utakmice i postigao deset golova.
Kabanjas izašao iz šok sobe
Izvor: Mondo, 17.Feb.2010
Paragvajski fudbaler Salvador Kabanjas, koji je prošlog meseca ranjen u glavu hicima iz pištolja, prebačen je iz šok sobe na odeljenje bolnice u Meksiko sitiju.
















