Izvor: B92, 24.Jun.2003, 12:00   (ažurirano 02.Apr.2020.)

KSSCG: Cerović osudio prerane odlaske mladih igrača

Predsednik Košarkaškog saveza Srbije i Crne Gore Želimir Cerović osudio je danas trend odlaska mladih igrača iz zemlje, kao i "lovce" koji mladim igračima i njihovim roditeljima nude velike svote novca.

U saopštenju nasloveljnom "Lični stav-odbranimo košarku", Cerović je rekao da mu "nije svejedno", ali da razume odlazak starijih i afirmisanih igrača, čije mesto uvek zauzme neki mladji i talentovani igrač.

"Na žalost, sve je više praznih mesta. Odlaze stariji, >> Pročitaj celu vest na sajtu B92 << za njima i juniori, potencijalni reprezentativci, igrači na pragu prvog tima", prenosi se u saopštenju.

Cerović je ocenio da domaće lige teško mogu da se nose sa finansijskom moći velikih evropskih i naročito NBA klubova.

Predsednik KS SCG pozvao je na jedinstvo i prepoznavanje prioriteta srpsko-crnogorske košarke. "Pozdravljam svaki napor, svaku legalnu kampanju i svaki pravni lek koji može da zaustavi prenagljene, sportski i košarkaški prerane seobe...u inostranstvo. Mi ćemo i dalje pokušavati...da zaštitimo košarku, reprezentaciju i klubove, ali bojim se da će naš trud biti uzaludan ako se ne ujedinimo i ne prepoznamo danas prioritete srpsko-crnogorske košarke", prenosi se u saopštenju Cerovića.

Nastavak na B92...



Napomena: Ova vest je automatizovano (softverski) preuzeta sa sajta B92. Nije preneta ručno, niti proverena od strane uredništva portala "Vesti.rs", već je preneta automatski, računajući na savesnost i dobru nameru sajta B92. Ukoliko vest (članak) sadrži netačne navode, vređa nekog, ili krši nečija autorska prava - molimo Vas da nas o tome ODMAH obavestite obavestite kako bismo uklonili sporni sadržaj.