KRAJ: Crvena zvezda - Efes 91:82 (VIDEO)

Izvor: MozzartSport.com, 26.Feb.2016, 20:10   (ažurirano 02.Apr.2020.)

Pratite dešavanja iz vršačkog Milenijuma

IZVEŠTAJ UTAKMICE

"Igrali smo dobro i kao tim u drugom poluvremenu. Oba tima su igrala kao da im je ovo najvažniji meč ove sezone", kaže Vasilije Micić posle meča.

Veliki korak ka četvrtfinalu!

Crvena zvezda je došla do velikog trijumfa uprkos vođstvu Efesa na poluvremenu od osam razlike. Marko Gudurić je praktično rešio ovaj meč dalekometnom trojkom i još nekoliko odličnih >> Pročitaj celu vest na sajtu MozzartSport.com << poteza.

KRAJ - 91:82

- Do kraja 13 sekundi, 89:82, Gudurić na liniji bacanja

- Gudurić pogađa dva poena, ima i penal, 23 sekunde do kraja. Ovo je kraj!!!

-  Dangubić je zaustavio Ertela, Micić pogađa, 2.21 do kraja - 80:73

37. minut - Osman je promašio dva šuta

37. minut - Ponovo Šarić - 78:73

Cirbes - 78:71

Sada je momentum na strani domaćeg tima, Zvezda može da prelomi meč

35. minut - Dangubiiićććććć tojka pa poeni iz kontre - 76:71

35. minut - Šarić precizan, njegov 17. poen

34. minut - Nekoliko povezanih napada bez koša

33. minut - Micić igra pametno, ovoga puta o tablu za prednost

33. minut - Skok u napadu i koš Dangubića - 69:69

32. minut - Sada kreće Cirbes, Danston nastavlja na drugoj strani - 67:69

31. minut - Cirbes pogađa svoj 10. poen i prelepo ubacuje iz pika, a Ertel daje svoje prve poene 65:67

31. minut - Umalo i Batuk da pogodi za tri

KRAJ TREĆE DEONICE 63:65

30. minut - Balbaj pogađa trojku - 61:65

30. minut - Tajus odličan u reketu Zvezde

29. minut - Micić naskače za dva i pogađa - 61:62

29. minut - Miler i Gudurić neprecizni za tri poena, Tajus na penalu, maši oba

28. minut - 59:60

28. minut - Braun sa poludistance, jako dobar šut, težak za branjenje

27. minut - Miler je promašio još jedno bacanje, ali je ubacio posle toga - 57:58

Miler maši dva penala

26. minut - Gudurić za Milera koji zakucava - 56:58

25. minut - Celokupna filozofija Efesa svodi se na šut za tri, ali ona za sada donosi plodove

24. minut - Čedi Osman precizan za tri, njegov 10. poen. Sada i s penala daje dva poena - 54:58

Pogađa i Miler, Zvezda vodi 54:53. Odlično se snašao u reketu crveno-beli Amerikanac

24. minut - Druga trojka Branka Lazića, ostao je sam

23. minut - Šarić pogađa svoj 15. poen - 49:53

23. minut - Osman je pogodio na jednoj, Cirbes na asistenciju Jovića na drugoj strani - 49:51

22. minut - Korkmaz pogađa za tri! Jako opasna šuterska ekipa, a imaju i dobre pozicije za šut

21. minut - Miler krade loptu i lepo zakucava - 43:46

21. minut - Trojka Gudurićaaa! Ertel maši na drugoj strani van linije 6,75

Počelo je drugo poluvreme

Mogla je Zvezda da izbori mnogo bolji rezultat na poluvremenu, ali je greškama, nervozom i dekoncetracijom dovela Turke u situaciju da dobrim šutem za tri i dobrim ofanzivnim skokom dođe u situaciju da vodi s osam poena razlike.

BANANAAA! Tajus video Zvezdinog smečera Kvinsija Milera! (VIDEO)

POLUVREME - 38:46

20. minut - Dibler ne prašta - trojka!

20. minut - Miler je krenuo u prodor, ali nije bio precizan. A nije ni dobio faul. Sudije su posle prvog dela prvog poluvremena zauzele rđav stav prema domaćim košarkašima, očigledna je nervoza igrača Zvezde

Kinzi je napravio faul pa dobio tehničku zbog protesta

19. minut - Ponovo Šarić, njegov 13. poen

19. minut - Kinzi vraćaaa trojkuuu! Jako važan koš - 38:38

18. minut - Dibler precizan za tri

Problemi sa ubacivanjem predmeta na parket

17. minut - Lepo je Kinzi driblao, ali je došao strašni Danston i udario bananu. Opet Šarić na liniji bacanja  - 35:35

17. minut- Ukrao je loptu Dangubić, ali je Simonović previše brzo šutirao i promašio - 35:33

Nesprortska greška za Jovića koji je previše agresivno vukao Šarića

16. minut - Simonović za tri!

15. minut - Šarić vraća trojkom, a potom i Osman, dva brza pogotka i sada je samo jedan razlike, a bilo je sedam - 32:31

15. minut - Simonović je dočekao loptu na drugom obruču i pogodio 32:25

14. minut  - Proradio je i Gudurić o tablu za 30:25

14. minut - Ertel na Danstona koji ne prašta

13. minut - Balbaj pravi mnogo problema sa prodorima, ali je ovog puta promašio na sreću Zvezde

12. minut - Jović za Lazića, a potom i dobra odbrana Jovića, napad za Zvezdu. Odličan razvoj događaja za domaće

12. minut - Dosta promašaja Zvezde iz igre. ali opet je tu Štimac sa ofanzivnim skokom

11. minut- Balbaj pa Osman posle greške Dangubića, dva brza koša za turski sastav

11. minut - Bori se Štimac, uhvatio je loptu u napadu i imaće dva penala - pogađa oba - 26:19

Kraj prve četvrtine - 24:19... Efes ima više skokova (12:7) i na to crveno-beli moraju da obrate pažnju

Miler je zalepio Tajusa! Sjajna blokada!

10. minut - Micić precizan s penala 24:19

10. minut - Tajus skače u napadu i pogađa. Mora Zvezda mnogo bolje da gradi svoj koš

10. minut - Miler vodi Zvezdu na plus pet - 22:17

9. minut - Dibler pogađa trojku 20:17

9. minut- Štimac pogađa, a imaće i jedno bacanje koji nije pogodio.

9. minut  - Balbaj je krenuo u samoubilački prodor ali pogodio

8. minut - Cirbesu je dosuđen faul u napadu. Nije Nemac u momentumu, ovo mu je druga lična

* Prva opomena navijačima zbog korišćenja lasera u trenucima kada igrači Efesa šutiraju slobodna bacanja. Kazna za to je nekoliko hiljada evra

8. minut - Miciććććć 2+1!

7. minut - Miler je promašio, Braun mu se revanširao

7.  minut - Micić je pogodio trojku - 16:12

6. minut - Cirbes je zatvoren, ali je Miler precizan

6. minut - Šarić pogađa s penala. Za sada najveći problem pravi skok u napadu gostiju

5. minut - Cirbes pogađa dva penala

5. minut - Laziiiiiiiiiiiićććććć trojka! Danston vraća dvojkom. Lazić proslavio trojku tako što je prstima pokažao na cuclu aludirajući na to što je nedavno postao otac. Nek je sa srećom Branko.

4. minut - Miler na jednoj, Danston na drugoj strani, poeni iz reketa

4. minut - Napravio je faul Miler na Danstonu, mada deluje da su pre toga bili koraci - 4:6

3. minut - Dibler je pokazao zbog čega je jedan od najboljih šutera u Evroligi - trojka iz ćoška

3. minut - Jović je lepo odradio kontru i položio, a potom je i Kinzi pogodio na svoj način

1. minut - Istim oružjem je pucao i Jović ali je lopta izašla iz obruča. Šarić precizan pored Milera na drugoj strani

1.minut - Pokušao je Osman za tri, ali nje pogodio

MEČ JE POČEO

19.56 - Sve je spremno za početak meča

19.53 - U toku je predstavljanje igrača

19.50 - Hala je očigledno bila mala da primi sve zainteresovane pa mnogi sede po stepenicama, prolazima... Velika je gužva, verovatno će biti prilično toplo, nadamo se da zbog kondenzacije neće doći do nekih neželjenih proklizavanja na parketu. Što se atmosfere tiče, sve je spremno.

19.49 - Svi NBA skauti koji su bili najavljeni stigli su u dvoranu

19.44 - Grejndžer ne igra i to je dobra vest za Zvezdu, jer je to jedan od nosilaca igre ekipe koju predvodi Duda Ivković

19.41 - Ovaj ambijent je novost za obe ekipe, videćemo kako će se privići i jedni i drugi. Dario Šarić je pre meča rekao da će najlakše biti njegovim saigračima koji ne razumeju jezik. Milenijum je manji od Pionira, oko 5.000 ljudi je u hali, a videćemo kako će hala u Vršcu poslužiti crveno-bele.

19.36 - Tribine su ispunjene, spremno je sve za spektakl u hali Milenijum. Jedan od najvažnijih mečeva za Zvezdu kada je plasman dalje u pitanju

POGLEDAJTE MOZZART KVOTE ZA OVAJ MEČ

19.30 - Sa tribina se čuje "Hoćemo pobedu"

19.26 - Opširnu najavu ovog meča pročitajte OVDE.

19.13 - Ono što je važno za sve navijače Crvene zvezde - prvi plej Beograđana Stefan Jović je spreman i nastupiće na večerašnjem meču.

19.10 - Posebno je zanimljiv jedan deo u hali gde su rezervisana mesta za skaute, kojih će zaista biti u velikom broju na ovom meču.

19.06 - Ispred hale je paklena atmosfera, zapaljene su i baklje, što samo govori sa kolikim nabojom pristalice srpskog šampiona dočekuju možda i presudni meč u TOP 16 fazi.

19.00 - Sat vremena pre početka utakmice u vršačkom Milenijumu ima preko 3.000 gledalaca i ako se dolazak navijača nastavi u istom ritmu hala bi uskoro mogla da bude ispunjena do poslednjeg mesta.

Vatreno ispred Milenijuma pred pocetak utakmice @kkcrvenazvezda - @AnadoluEfesSK pic.twitter.com/WulJIqdxyR

Crvena zvezda je prinudno morala da se preseli u Vršac, ali bi možda ta selidba mogla da se ispostavi kao pun pogodak za ekipu s Malog Kalemegdana. Crveno-beli u jednom od najvažnijih mečeva za plasman u četvrtfinale u vršačkom Milenijumu od 20 časova dočekaće Anadolu Efes, a sluteći po atmosferi koja trese grad u Banatu, velikana iz Istanbula čeka paklena atmosfera.

Eventualnom pobedom u ovom meču izabranici Dejana Radonjića bi se našli u idealnoj poziciji, kada je plasman u narednu fazu u pitanju. Zvezda pred ovaj meč zauzima četvrto mesto u grupi E sa skorom od četiri pobede i tri poraza, dok Efes ima pobedu manje i poraz više. Efes je prvi meč ovih timova dobio uz mnogo sreće rezultatom 85:84, što znači da Beograđanima praktično u ovoj utakmici igra trijumf bilo kojim rezultatom.

(FOTO: Screen shot, MOZZART Sport)