Izvor: MozzartSport.com, 14.Apr.2021, 06:29

KONKAKAF: Portland sipao do pet, Kruz Azul do osam

Lagano u naredni krug

Baš nigde ni da se zakuva. Dok je Atlanta u prvom meču večeri minimalcem eliminisala Alahuelense, Portland i Kruz Azul su sipali za sve pare.

Na te dve utakmice osmine finala Konkakaf Lige šampiona – 13 golova! Gosti nisu postigli nijedan. Portland je pregazio Maraton iz Hondurasa sa 5:0, dok je Kruz Azul još jače razneo Arkae iz Haitija – 8:0.

Očekivao se veći otpor Maratona u Portlandu nakon 2:2 iz prve utakmice. I u tom >> Pročitaj celu vest na sajtu MozzartSport.com << duelu je američki tim dva puta vodio, ali su momci iz Hondurasa dva puta vratili. Rezultat im nije išao na ruku, morali su da u SAD krenu po pobedu, a to ih je skupo koštalo.

Uspeo je Maraton da stvori dve solidn situacije na startu, a onda je dirigentsku palicu uzeo Jimi Čara. Kolumbijski napadač je u 18. minutu načeo goste iz Hondurasa i do kraja je postigao het-trik. Sjajnu partiju pružio je i Dairon Asprilja, koji je uradio najveći deo posla kod prvog, a bio direktan asistent kod drugog gola.

Nakon 2:0 na poluvremenu probao je Maraton još otvorenije u nastavku, a vratilo mu se tako što je izbrojao pet komada u mreži na kraju.

Portland će u četvrtfinalu igrati protiv pobednika meča Amerika (Meksiko) – Olimpija (Honduras).

Duel Kruz Azula i Arkaea na Acteki nije bio utakmica nego odstrel. Misterija je kako su Haićani izborili 0:0 na svom terenu, pošto su Meksiku bili kao glineni golubovi – 8:0.

Rešetali su igrači Plavog krsta kao na treningu, a mogli su mirne duše da daju i još neki gol osim ovih osam.

Kruz Azul će u četvrtfinalu igrati protiv pobednika duela Toronto (MLS) – Leon (Meksiko).