KL: Gremio i Santos u polufinalu

Izvor: B92, 24.Maj.2007, 12:00   (ažurirano 02.Apr.2020.)

KL: Gremio i Santos u polufinalu



Brazilski klubovi Gremio i Santos plasirali su se u polufinale Kupa Libertadores, pošto su u revanš utakmicama četvrtfinala bili uspešniji od urugvajskog Defensor Sportinga, odnosno meksičke Amerike.

Golovima Čeka u 23, i Teka u 45. minutu Gremio je u Porto Alegreu savladao Defensor Sporting sa 2:0 (2:0). Prvi meč Urugvajci su dobili identičnim rezultatom, pa je putnik u polufinale odlučen jedanaestercima. Uspešniji je bio Gremio (4:2) i izborio plasman >> Pročitaj celu vest na sajtu B92 << među četiri najbolja tima u ovom takmičenju.

Nakon remija bez golova u Meksiku, Santos je na svom terenu savladao meksičku Ameriku sa 2:1 (0:1). Žonas u 65, i Rodrigo Souto u 71. minutu bili su strelci za Santos. Pre toga, meksički klub je poveo golom Danijela Bilosa u 33.

Santos i Gremio biće rivali u polufinalu, dok će drugi polufuinalni par sačinjavati kolumbijska Kukuta i pobednik duela Libertad (Paragvaj) - Boka Juniors (Argentina), koji je na programu u četvrtak. Prva utakmica ovih rivala završena je rezultatom 1:1.

Nastavak na B92...



Napomena: Ova vest je automatizovano (softverski) preuzeta sa sajta B92. Nije preneta ručno, niti proverena od strane uredništva portala "Vesti.rs", već je preneta automatski, računajući na savesnost i dobru nameru sajta B92. Ukoliko vest (članak) sadrži netačne navode, vređa nekog, ili krši nečija autorska prava - molimo Vas da nas o tome ODMAH obavestite obavestite kako bismo uklonili sporni sadržaj.