KK Loznica u Prvoj B ligi

Izvor: B92, 26.Apr.2006, 12:00   (ažurirano 02.Apr.2020.)

KK Loznica u Prvoj B ligi



Košarkašice Loznice ostvarile su najznačajniji klupski uspeh - plasman u Prvu B ligu, uz impresivan rezultat. U tek završenom prvenstvu Jedinstvene lige Srbije, u 26 odigranih kola zabeležile su čak 25 pobeda i samo jedan poraz. Trener Željko Vasiljević rekao je danas novinarima da je ovaj uspeh "ostvaren zahvaljujući kvalitetnom radu i druženju igračica". On je posebno istakao mladost ekipe, jer većina igračica ima 18 godina, dok su samo dve igračice nešto starije.
>> Pročitaj celu vest na sajtu B92 << />
Jedna od prvotimki je i Tina Jovanović, koja ima svega 15 godina, a već je kadetska reprezentativka Srbije i Crne Gore. Prema rečima Vasiljevića, za ovaj klub je karakteristično da su sve igračice iz Loznice, kao i da nema nijedne plaćene košarkašice. Klub se finansira iz budžeta opštine, a sredstva dobijena na taj način dovoljna su za pokrivanje osnovnih troškova takmičenja.

Proslava plasmana u viši rang takmičenja biće održana predstojeće subote, kada će u lozničkoj dvorani "Lagator" biti odigran revijalni meč košarkašica Loznice i reprezentacije Jedinstvene lige Srbije.

Nastavak na B92...



Napomena: Ova vest je automatizovano (softverski) preuzeta sa sajta B92. Nije preneta ručno, niti proverena od strane uredništva portala "Vesti.rs", već je preneta automatski, računajući na savesnost i dobru nameru sajta B92. Ukoliko vest (članak) sadrži netačne navode, vređa nekog, ili krši nečija autorska prava - molimo Vas da nas o tome ODMAH obavestite obavestite kako bismo uklonili sporni sadržaj.