KIŠA GOLOVA U EVROPI: Petarda Liverpula i Bajera! Ajaks produžio agoniju

Izvor: SrbijaDanas.com, 26.Okt.2023, 23:51

Treće kolo Lige Evrope...

U večerašnjem terminu od 21 sat odigrano je sedam utakmica trećeg kola grupne faze Lige Evrope.

GRUPA B

Fudbaleri Brajtona savladali su na domaćem terenu ekipu Ajaksa rezultatom 2:0.

Domaćin je poveo u 42. minutu golom Žoaoa Pedra, da bi u 53. mrežu "kopljanika" zatresao Ansu Fati koji se očigledno nalazi u odličnoj formi otkako je stigao na pozajmicu iz Barselone.

Ranije danas, Marsej je na >> Pročitaj celu vest na sajtu SrbijaDanas.com << domaćem terenu pobedio grčki AEK sa 3:1.

GRUPA E

Ekipa Liverpula ubedljivo je trijumfovala nad Tuluzom na Enfildu sa 5:1.

Pitanje pobednika bilo je rešeno praktično već posle prvih 45 minuta, domaćin je do vođstva stigao u devetom minutu golom Dijega Žote, da bi u 16. rezultat poravnao Dalinga.

Do kraja poluvremena, Liverpul je stigao do još dva gola, prvo je Vataru Endo zatresao mrežu rivala u 30, a četiri minuta kasnije i Darvin Nunez.

Na 4:1 povisio je Rajan Gravenberh u 65. minutu, da bi "petardu" zaokružio Mohamed Salah golom u trećem minutu nadoknade vremena.

U istoj grupi, Union je u Belgiji savladao ekipu LASK-a iz Linca sa 2:1.

Gosti su poveli u 24. minutu golom Mozesa Usora na asistenciju bivšeg fudbalera Crvene zvezde Filipa Stojkovića, dok je rezultat izjednačio postavio Puertas u 84. minutu.

Pobedu Unionu doneo je Burges u petom minutu nadokande vremena.

GRUPA F

Francuski Ren slavio je u Atini protiv Panatinaikosa sa 2:1

Gosti su poveli u sedmom minutu golom Girija, da bi u 50. udvostručili prednost zahvaljujući Kalimuendu.

Pokušali su izabranici Ivana Jovanovića da izbegnu poraz, Joanidis je pogodio sa penala u 61. minutu, ali više od toga "zeleni" nisu mogli.

Tako je Nemanja Matić slavio u okršaju srpskih fudbalera protiv Filipa Đuričića i Filipa Mladenovića.

GRUPA G

Fudbaleri Rome trijumfovali su Rimu nad ekipom Slavije iz Praga sa 2:0.

Oba gola videli smo u prvom poluvremenu, a "vučica" je stigla do vođstva već u prvom minutu golom Edoarda Bovea.

Drugu asistenciju El Šaravija u gol je pretvorio Romelu Lukaku koji je u 17. minutu i postavio konačan rezultat.

Srpski reprezentativac Mile Svilar branio je gol Rome tokom čitavog meča.

U okviru iste grupe, Šerif je u Moldaviji remizirao sa Servetom 1:1, golove su postigli Kriveli u 41. i Ankeje u 80. minutu meča.

GRUPA H

Fudbaleri Bajera iz Leverkuzena bili su nemilosrdni na domaćem terenu pošto su deklasirali Karabag sa 5:1.

Posle vođstva domaćina golom Florijana Virca u petom minutu, usledilo je izjednačenje ekipe iz Azerbejdžana sa penala koji je realizovao Bajramov.

Usledio je period odlične igre "farmaceuta" koji su do poluvremena stekli dva pogotka prednosti zahvaljujući Grimaldu u  29. iBonifejsu u 35. minutu.

Španski levi bek posebno je bio inspirisan, pa je pogodio i u 55, da bi tri minuta kasnije Tapsoba postavio konačnih 5:1.