KIŠA GOLOVA NA ENFILDU: Liverpul se NAMUČIO sa ”Šumarima”

Izvor: SrbijaDanas.com, 22.Apr.2023, 19:10

Drugi mečevi se time ne mogu pohvaliti...

Fudbaleri Liverpula pobedili su na Enfildu Notingem Forest sa 3:2 (0:0) u 32. kolu Premijer lige.

Mnogo posla su imali izabranici Jirgena Klopa sa ekipom koja se bori za opstanak u elitnoj diviziji, dva puta su "šumari" uspevali da izjednače, ali je domaćin stigao do bodova.

Tako su posle Lidsa i ubedljivih 6:1, "crveni" upisali još jedan trijumf, ali ostali su na sedmoj poziciji.

Golova nije bilo u >> Pročitaj celu vest na sajtu SrbijaDanas.com << prvom poluvremenu, ali čim je krenulo drugo poluvreme, Liverpul je poveo.

Prvi od dva gola Diogo Žota je postigao u 47. minutu posle kornera, da bi gosti izjednačili samo četiri minuta kasnije preko Nika Vilijamsa.

Ponovo je prošlo četiri minuta kada je Žota zatresao mrežu Notingem Foresta za 2:1.

Robertson je izveo prekid, Žota sjajno uštopovao loptu i udarcem iz okreta zatresaao mrežu.

GOAL! SALAH SCORES, TRENT ASSIST. IMMEDIATE RESPONSE BY LIVERPOOL!#LIVNFO

pic.twitter.com/J6nsy2e6wW

— Reyi (@Reinaldodcg9) April 22, 2023

Nastavili su uporni gosti da se bore i u 67. minutu pogotkom Gibs-Vajta stigli do 2:2.

Ipak, pobedu Liverpulu obezbedio je u 70. minutu Mohamed Salah.

I opet posle prekida, ovog puta sa desne strane je centrirao Aleksander-Arnold, a Salah je utrčao i poslao loptu u mrežu.

Egipćanin je postigao 16. gol na 31. nastupu ove sezone u Premijer ligi i 27. u svim takmičenjima za konačnih 3:2.

Kristal Palas i Everton su na Selhurst parku odigrali bez golova.

Bretnford i Aston Vila su odigrali nerešeno, 1:1.

Lester je konačno prekinuo seriju poraza i kod kuće pobedio Vulvse sa 2:1 čime je povećao sebi izglede za opstanak u ligi.