Izvor: Sportske.net, 19.Jul.2019, 22:54

KAN - Sudija "ojadio" Manea i drugove, Alžir je novi prvak Afrike! (video)

KAN - Sudija ojadio Manea i drugove, Alžir je novi prvak Afrike! (video)

Penal je bio, ali pehar ide na sever kontinenta.

Reprezentacija Alžira postala je novi prvak Afrike pošto je u finalu Kupa afričkih nacija u Kairu savladala Senegal rezultatom 1:0.

Nije još ni pošteno krenuo meč, a "pustinjske lisice" su već povele u drugom minutu uz dosta sreće golom Bagdada Buneđaha.

Usledila je potom terenska inicijativa Senegalaca koji su nekoliko puta pretili preko Nijanga, međutim do odlaska na odmor promene rezultata >> Pročitaj celu vest na sajtu Sportske.net << nije bilo.

Mnogo uzbuđenja videli smo i u drugom poluvremenu, a najviše pažnje privukla je odluka sudije da opozove sopstvenu odluku da dosudi penal za Senegalce i to nakon odgledanog VAR snimka na kojem se jasno vidi da je jedan od igrača Alžira igrao rukom u svom kaznenom prostoru.

Krenula je ekipa Aliua Sisea na sve ili ništa, ali su Alžirci ipak uspeli da se odbrane do kraja meča i tako osvoje drugu titulu prvaka Afrike.