Izvor: SrbijaDanas.com, 27.Jan.2021, 21:39

KAKAV TRILER: Danci nakon velike drame i SEDMERACA prošli u POLUFINALE!

Egipat nije imao sreće.
Neverovatan meč viđen u četvrtfinalu Svetskog prvenstva u rukometu. Rukometaši Danske plasirali su se u polufinale pošto su teškom mukom savladali domaćina, reprezentaciju Egipta nakon izvođenja sedmeraca 39:38 (28:28, 16:13).
Tokom prvog dela meča, rezultat je varirao, timovi su se smenjivali u vođstvu da bi Danci pred kraj poluvremena zaigrali nešto bolje, pa su na odmor otišli sa tri gola prednosti (16:13).
Međutim uporni Egipćani su se vratili u igru, stigli i da povedu sa 21:20.
Ušlo se u nervoznu i napetu završnicu, posle velike drame, na minut pre kraja, Egipat je izjednačio na 27:27, da bi preko Omra poveo sa 28:27.