Izvor: RTS, 07.Dec.2023, 11:38

Kатарина Милутиновић у полуфиналу трка на 100 м слободним стилом и 50 м леђно на Европском првенству

Српска пливачица Kатарина Милутиновић пласирала се у полуфинала трка на 100 метара слободним стилом и 50 метара леђно на Европском првенству у малим базенима у румунском Отопенију.
Млада пливачица је заузела 16. место у квалификационој трци на 100 >> Pročitaj celu vest na sajtu RTS << метара слободним стилом, пошто је остварила резултат од 54,05 секунди.
Најбоље у квалификацијама биле су британске пливачице Ана Хопкин са временом 51,79 секунди и Фреја Андерсон са временом 52,60 секунди.
Српска пливачица Нина Станисављевић није успела да се пласира у полуфинале, пошто је заузела 32. место у поменутој трци са резултатом 55,36 секунди.
Полуфиналне трке на програму су у четвртак од 17:30 часова.
У квалификационој трци на 50 метара леђно Kатарина Милутиновић заузела је 14. место, са временом 27,63 секунди и тако обезбедила место у полуфиналу.
У истој дисциплини Нина Станисављевић је заузела 23. место са временом 28,16 секунди, што није било довољно за пласман у полуфинале.
На 100 метара леђно успеха није имао ни српски пливач Никола Аћин, пошто је до циља стигао за 52,46 секунди, што је било довољно за 21. место.