Južna Koreja se provukla protiv Saudijske Arabije VIDEO

Izvor: B92, 30.Jan.2024, 21:03

Južna Koreja se "provukla" protiv Saudijske Arabije VIDEO

Fudbaleri Južne Koreje eliminisali su Saudijsku Arabiju u osmini finala Azijskog kupa, posle boljeg izvođenja penala (1:1, 4:2).

Tragičari kod poraženog tima bili su Al Najei i Garib, koji su bili neprecizni tokom penal serije.

Delovalo je da će heroj Saudijaca biti Abdulah Radif, koji je postigao gol odmah na startu drugog poluvremena, u 46. minutu.

Saigrač Aleksandra Mitrovića i Sergeja Milinkovića-Savića u Al Hilalu je u igru ušao upravo tada, >> Pročitaj celu vest na sajtu B92 << a za pogodak mu je bilo potrebno 34 sekunde.

Iskoristio je dodavanje u prazan prostor Salema Al Davsarija i savladao Jo Hjon-Vua.

Južnokorejci su imali veći posed, kao i više šuteva, delovalo je da sve to nije dovoljno, međutim, u devetom minutu nadoknade Gu-Sung Čo je pogodio glavom i tako obezbedio produžetke svom timu.

Mreže se više nisu tresle u nastavku, ali su Korejci bili precizniji tokom penala, te na kraju slavili (4:2).

Rival Južnoj Koreji u četvrtfinalu biće Australija.

Inače, ranije danas, Uzbekistan je pobedio Tajland sa 2:1 i tako zakazao susret sa domaćinom, Katarom.