Juventusu derbi Italije u SAD – Kostić promašio penal, Vlahović odmarao

Izvor: B92, 28.Jul.2023, 08:21

Fudbaleri Milana i Juventusa, kao i većina najvećih klubova Evrope, trenutno su Americi gde igraju prijateljske utakmice pred početak sezone.

"Bjankoneri" su odneli pobedu na penale (4:3) posle egala 2:2 u regularnom vremenu.

Tri gola postignuta su u prvom daleko sadržajnijem i efikasnijem poluvremenu - u rasponu od dvadesetak minuta.

Prvo je Nemac Malik Tiao pogodio za Milan, potom je Danilo doneo 1:1 u 33. minutu, a neprevaziđeni i sveprisutni Žiru >> Pročitaj celu vest na sajtu B92 << vratio prednost Milanu u 39.

Konačno, Daniele Rugani je u 48. postavio konačan rezultat.

Do kraja meča rezultat se nije menjao mada je bilo prilika na obe strane.

U penal seriji Sule, Hujsen, Nikolusi i Milik su pogađali za Juve, Kostić i Samuel Iling Žunior nisu, dok su kod Milana precizni bili Adli, De Ketelar i Kolombo.

Romero, Pobega i Bartesagi kao poslednji izvođač nisu bili sigurni sa 11 metara.

Za Juve nije igrao Dušan Vlahović kojeg je trener Alegri odmorio ovog puta.