Juventus razbio Sampu, Milan ispustio 2:0

Izvor: Blic, 29.Okt.2009, 00:35   (ažurirano 02.Apr.2020.)

Fudbaleri Juventusa su spustili Sampdoriju na zemlju "petardom" u derbiju 10. kola Serije - 5:1 u Torinu. Visoko je letela i ekipa Milana posle pobede nad Realom u Ligi šampiona i prvih 6 minuta večerašnjeg meča. Ipak, "rosoneri" se sa sa gostovanja Napoliju vraćaju samo sa bodom - 2:2.

"Stara dama" je dočekala Sampdoriju sa zadatkom da pokaže svoje ambicije i preskoči trenutno najvećeg rivala u trci za Interom, a gosti su posle demoliranja Bolonje (4:1) došli sa željom >> Pročitaj celu vest na sajtu Blic << da pokažu da su ozbiljni kada kažu da idu na "skudeto".

Na njihovu žalost, igrači Juvea su svojim igračima prikazali ubedljivo najbolju predstavu ove sezone, a golovi Amaurija, Kjelinija i Kamoranezija su završili u mreži gostiju već posle sat vremena igre - 4:0. Titulu igrača utakmice zaradio je Amauri, koji je otvorio i zatvorio prvi deo goleade, usput je stigao da upiše i asistenciju, a "petardu" je kompletirao rezervista Trezege. Na drugoj strani slabu utehu gostima doneo je Pacini u 62. minutu.

Šamar je pretrpeo i Milan, koji je posle trijumfa nad Realom u Ligi šampiona došao po ceo plen u Napulj. Napoli je već posle 6. minuta gubio sa 2:0 posle golova Inzagija i Pata, ali je uspeo da u neverovatnoj završnici stigne do boda - 2:2! Trileru je doprineo i drugi žuti karton Abatea, koji je isključen u 86. minutu. Četiri minuta kasnije na scenu su stupili rezervisti Napolija - Sigarini je pokupio lep volej levicom posle kornera za 2:1, a Denis je u 93. uspeo da zahvati glavom centaršut za šokantnih 2:2.

Veče nije bilo dobro ni za ekipe iz Rima. Roma je poražena u Udinama u režiji Flora Floresa sa 2:1, uz po jedan crveni karton na obe strane - za Dušana Bastu i Tadeija. Lacio je nastavio svoj crni niz minimalnim porazom od Kaljarija kod kuće, što je već osmi meč "nebeskoplavih" bez pobede.