Izvor: Press, 18.Maj.2017, 11:12 (ažurirano 02.Apr.2020.)
Juventus osvojio Kup Italije
Fudbaleri Juventusa potvrdili su dominaciju u Italiji, jer su večeras pobedom nad Lacijom u finalu 2:0 (2:0) osvojili Kup Italije.
foto: novosti.rs
Fudbaleri Juventusa potvrdili su dominaciju u Italiji, jer su večeras pobedom nad Lacijom u finalu 2:0 (2:0) osvojili Kup Italije.
Susret je rešen već posle 25 minuta igre, kada je "Stara dama" stekla dva gola prednosti. Strelci za Juve bili >> Pročitaj celu vest na sajtu Press << su Danijel Alves i Leonardo Bonući.
U ekipi Lacija svih 90 minuta na terenu proveli su srpski internacionalci Sergej Milinković-Savić i Dušan Basta.
Juventusu je ovo 12. pehar u Kupu. Klub iz Torina je nadomak osvajanja šeste uzastopne titule prvaka Italije, a ukupno 33, pa će u tom slučaju treću sezonu zaredom slaviti "duplu krunu"!
Osim toga, tim Masimilijana Alegrija ima priliku da osvoji "tripletu", jer se u finalu Lige šampiona 3. juna u Kardifu sastaje sa Real Madridom.









