Juve se tresao u Lisabonu – svesrpski okršaj u polufinalu LE

Izvor: B92, 20.Apr.2023, 22:57

Fudbaleri Juventusa plasirali su se u polufinale Lige Evrope remijem u Lisabonu protiv Sportinga rezultatom 1:1 (1:1).

U prvom meču u Torinu pre sedam dana "stara dama" slavila je minimalnim rezultatom 1:0, te će Dušan Vlahović i Filip Kostić igrati u polufinalu.

Za protivnika u dvomeču za finale imaće sunarodnika Nemanju Gudelja koji je sa Seviljom deklasirao Mančester junajted sa 3:0 i zakazao velikosrpski okršaj.

Juventus je strepeo do poslednjeg >> Pročitaj celu vest na sajtu B92 << minuta na stadionu "Žose Alvelade" i preživeo nekoliko neverovatnih promašaja Portugalaca.

Iako je od 9. minuta vodio golom Adrijena Rabioa. Tada je bilo 2:0 u ukupnom rezultatu, ali ne zadugo.

Već u 20. minutu Sporting je izjednačio, a učinio je to Markus Edvards sa "bele tačke".

Nakon toga nije bilo puno uzbuđenja, osim šanse koju je u 55. minutu imao Dušan Vlahović.

Sporting dugo nije kretao svim silama, a onda je morao u poslednjih 10-15 minuta.

Veliku priliku u 75. minutu imao je Rikardo Esgajo, ali je šutirao malo preko prečke.

U samoj završnici štoper Sebastijan Koates je mogao da se proslavi, ali ni u 88. ni u 90. minutu nije uspeo da pogodi okvir gola iz izglednih situacija.

U nadoknadi vremena, najveći promašaj imao je Ugarte, koji je prazan gol promašio sa samo pet metara udaljenosti.