Juve se preko Milana vratio na čelo tabele!

Izvor: B92, 10.Nov.2019, 21:33   (ažurirano 02.Apr.2020.)

Fudbaleri Juventusa savladali su na svom terenu Milan sa 1:0 (0:0), u poslednjem meču 12. kola Serije A.

Čovek odluke bio je rezervista Paulo Dibala, koji je solo prodorom u 77. minutu doneo "staroj dami" sva tri boda.

"Rosoneri" su se dobro držali u većem delu meča, ali na kraju nisu uspeli da izbegnu osmi uzastopni poraz u Torinu, gde ne znaju za trijumf od 2011. godine.

Juve se ovim trijumfom vratio na čelo tabele, dok je Milan ostao na 14. poziciji.
U ne preterano interesantnom meču, čini se da su "rosoneri" zaslužili bar bod.

Gosti su u prvom poluvremenu imali i više izglednih prilika, a najbolju je propustio Lukas Paleta u 25. minutu kada je Vojčeh Ščesni sjajno intervenisao i loptu u poslednjem trenutku izbacio u korner.

U drugom poluvremenu inicijativu su preuzeli domaći, međutim, nikako nisu uspevali da naprave stopostonu šansu.

Sve do 77. minuta kada je Paulo Dibala, koji je u međuvremenu zamenio nedovoljno spremnog Ronalda, "promešao" odbranu Milana, prevario Romanjolija i zatim uputio neodbranjiv udarac za vođstvo svoje ekipe.

Usledio je pritisak Milana, koji je mogao da bude kažnjen u završnici, međutim, drugi gol Juventusa, posle udaraca Dibale i Iguaina, sprečio je Donaruma, tako da je na kraju ostalo – 1:0.

U narednom kolu Juventus gostuje u Bergamu Atalanti, dok Milan dočekuje Napoli.