Juve opet na vrhu, Fiorentina bolja od Rome

Izvor: Sportski Žurnal, 04.Dec.2011, 16:51   (ažurirano 02.Apr.2020.)

Juventus se vratio na vrh Serije A posle trijumfa nad Ćezenom (2:0).
Stara dama je slomila otpor gostiju tek u 72. minutu, Vidal je sjajno uposlio Markizija koji je pogodio za 1:0.
Arturo Vidal je u 83. minutu zacementirao pobedu domaćih golom sa bele tačke. Penal je skrivio golman Frančesko Antonioli.
Fiorentina je na Artemio Frankiju deklasirala Romu sa 3:0. Gosti su meč završili sa devet igrača pošto su pocrveneli Žuan (16)  i Bojan Krkić u 85. minutu.
Posle startova Žuana i Krkića za domaćina su dosuđeni jedanaesterci koje su rutinski realizovali Jovetić za 1:0 i Silva za konačnih 3:0.
Drugi gol za Fiorentinu postigao je Gamberini u 44. minutu.
Matija Nastasić odigrao je ceo susret za Firentinu, dok su Miloš Krasić i Adem Ljajić pobede svojih timova posmatrali sa klupe.
Bolonja je savladala Sijenu sa 1:0 pogotkom iskusnog Marka Di Vaja u 28. minutu.
U prvom nedeljnom meču 13. kola Serije A nije bilo previše uzbuđenja. Kaljari je u gostima došao do četvrtog trijumfa ove sezone na gostovanju Kataniji. Pobedonosni pogodak delo je Kolumbijca Viktora Ibarbe u 64. minutu.

Semafor 13. kola Serije A:
Katanija – Kaljari 0:1 (Ibarbo 64)
Danas:
Bolonja – Sijena 1:0 (Di Vajo 28)
Kjevo – Atalanta 0:0
Fiorentina – Roma 3:0 (Jovetić 17. penal, Gamberini 44, Silva 86. penal)
Juventus – Ćezena 2:0 (Markizio 72, Vidal 83. penal)
Parma – Palermo.
Đenova – Milan 0:2 (Ibrahimović 56, Noćerino 79)
Inter – Udineze 0:1 (Isla 73)
Napoli – Leće 4:2 (Laveci 26, Kavani 33, 82, Džemaili 42 – Muriel 54, Korvija 90)
Plasman: Juventus 29, Milan i Udineze po 27, Lacio 22, Napoli 20, Palermo 19, Kaljari, Roma i Katanija po 17, Fiorentina i Kjevo po 16, Atalanta, Đenova i Parma po 15, Sijena, Bolonja i Inter po 14, Novara 10, Ćezena 9 i Leće 8.

Nastavak na Sportski Žurnal...

Napomena: Ova vest je automatizovano (softverski) preuzeta sa sajta Sportski Žurnal. Nije preneta ručno, niti proverena od strane uredništva portala "Vesti.rs", već je preneta automatski, računajući na savesnost i dobru nameru sajta Sportski Žurnal. Ukoliko vest (članak) sadrži netačne navode, vređa nekog, ili krši nečija autorska prava - molimo Vas da nas o tome ODMAH obavestite obavestite kako bismo uklonili sporni sadržaj.