Izvor: RTS, 23.Sep.2012, 00:29 (ažurirano 02.Apr.2020.)
Juve bez milosti, Jovetić promašio tri boda
Juventus je, možda teže nego što je očekivao, stigao do tri boda protiv Kjeva i tako nastavio impozantnu seriju mečeva bez poraza. Dvostruki strelac za "staru damu" bio je Kvaljarela. Fiorentina je prokockala prednost u Parmi, i na kraju je ostala bez dva boda. Penal za "violu" u samoj završnici nije iskoristio Stevan Jovetić.
Fudbaleri Fiorentine odigrali su nerešeno u gostima sa ekipom Parme. Klub iz Firence vodio je do 70. minuta meča, „viola" je čak imala i jedanaesterac >> Pročitaj celu vest na sajtu RTS << da overi tri boda, ali ni to nije bilo dovoljno.
Prvo je Stefan Jovetić promašio pomenuti penal, a već u narednom minutu stigla je kazna.
Jedanaesterac je sada dosuđen za domaćina, najstrožu kaznu je uspešno izveo Valdez i tako svom timu doneo važan bod.
Nenad Tomović je odigrao cem meč, a za Adema Ljajića nije bilo emsta u ekipi Fiorentine.
Branilac titule Juventus pobedio je Kjevo sa 2:0, ali do pobede nije došao lako. Napadali su crno-beli čitavih sat vremena, ali je golman gostiju Sorentino u ovom periodu bio najbolji pojedinac na terenu.
Onda je Fabio Kvaljarela, makazicama nakon udarca iz ugla, doneo veoma važnu prednost ekipi iz Torina.
Isti fudbaler je potvrdio pobedu svog tima pet minuta potom.
Serija A, četvrto kolo:
Subota:
Parma - Fiorentina 1:1 (0:1)
(Ronkalja 20 - Valdes 90)
Juventus - Kjevo 2:0
(Kvaljarela 63, 68)
Nedelja:
Sampdorija - Torino 12:30
Atalanta - Palermo 15:00
Kaljari - Roma 15:00
Katanija - Napoli 15:00
Inter - Sijena 15:00
Udineze - Milan 15:00
Bolonja - Peskara 15:00
Lacio - Đenova 20:45











