Jure Franko vodi 45 dece u Torino

Izvor: B92, 18.Feb.2006, 13:00   (ažurirano 02.Apr.2020.)

Jure Franko vodi 45 dece u Torino



Srebrni olimpijac sa Zimske olimpijade u Sarajevu, nekadašnji skijaš Jure Franko saopštio je da će na Olimpijadu u Torinu odvesti 45 dece iz Slovenije i Bosne i Hercegovine. Franko, koji je na Zimskim olimpijskim igrama 1984. godine u Sarajevu osvojio srernu medalju u veleslalomu, odvešće u Torino 15 devojčica

i dečaka bez roditelja, koji su smešteni u SOS Dečjem selu u Sarajevu, kao i još 30 dece iz Gorice i Nove Gorice.

Deo sredstava za ovu akciju >> Pročitaj celu vest na sajtu B92 << obezbedile su opštine Gorica i Nova Gorica, a za sponzore su se ponudila i neka preduzeća.

Deca će u Torinu gledati muški veleslalom, disciplinu u kojoj je Franko osvojio medalju. Franko je saopštio i da će decu upoznati sa legendarnim italijanskim skijašem Albertom Tombom.

Jure Franko se prisetio da su Sarajlije na 14. Zimskim olimpijskim igrama 1984. godine na jednom transparentu napisale "Volimo Jureka više i od bureka".

Srebro koje je Franko osvojio 1984. godine bila je prva medalja ikada za sportiste tadašnje Jugoslavije na zimskim olimpijskim igrama.

Nastavak na B92...



Napomena: Ova vest je automatizovano (softverski) preuzeta sa sajta B92. Nije preneta ručno, niti proverena od strane uredništva portala "Vesti.rs", već je preneta automatski, računajući na savesnost i dobru nameru sajta B92. Ukoliko vest (članak) sadrži netačne navode, vređa nekog, ili krši nečija autorska prava - molimo Vas da nas o tome ODMAH obavestite obavestite kako bismo uklonili sporni sadržaj.