Izvor: B92, 18.Feb.2006, 13:00 (ažurirano 02.Apr.2020.)
Jure Franko vodi 45 dece u Torino
Srebrni olimpijac sa Zimske olimpijade u Sarajevu, nekadašnji skijaš Jure Franko saopštio je da će na Olimpijadu u Torinu odvesti 45 dece iz Slovenije i Bosne i Hercegovine. Franko, koji je na Zimskim olimpijskim igrama 1984. godine u Sarajevu osvojio srernu medalju u veleslalomu, odvešće u Torino 15 devojčica
i dečaka bez roditelja, koji su smešteni u SOS Dečjem selu u Sarajevu, kao i još 30 dece iz Gorice i Nove Gorice.
Deo sredstava za ovu akciju >> Pročitaj celu vest na sajtu B92 << obezbedile su opštine Gorica i Nova Gorica, a za sponzore su se ponudila i neka preduzeća.
Deca će u Torinu gledati muški veleslalom, disciplinu u kojoj je Franko osvojio medalju. Franko je saopštio i da će decu upoznati sa legendarnim italijanskim skijašem Albertom Tombom.
Jure Franko se prisetio da su Sarajlije na 14. Zimskim olimpijskim igrama 1984. godine na jednom transparentu napisale "Volimo Jureka više i od bureka".
Srebro koje je Franko osvojio 1984. godine bila je prva medalja ikada za sportiste tadašnje Jugoslavije na zimskim olimpijskim igrama.








