Junak Pro Reka Prlainović za Blic o timu: I Real ima Ronalda, pa nije prvak Evrope

Izvor: Blic, 02.Jun.2015, 18:01   (ažurirano 02.Apr.2020.)

Junak Pro Reka Prlainović za "Blic" o timu: I Real ima Ronalda, pa nije prvak Evrope

Bez Srba nema trofeja. To su pre početka sezone jasno shvatili u Pro Reku, kada su odlučili da vrate naše vaterpoliste, a da kormilo povere legendarnom Igoru Milanoviću.

Četvrti put u poslednjih pet godina Andrija Prlainović je na krovu Evrope! Rezultat za divljenje. Pro Reko slavi našeg asa, ali i Filipa Filipovića, Duška Pijetlovića i trenera Igora Milanovića. I sada zadovoljno trljaju ruke, posle prvenstva i Kupa Italije, ovog vikenda osvojili su i Ligu šampiona (u >> Pročitaj celu vest na sajtu Blic << finalu pobedili Primorje 8:7), a apsolutni heroj je Andrija Prlainović.

- Svi misle, lako je njima kada imaju novac da naprave tim, ali i Real u fudbalu ima Ronalda i para na izvol‘te, pa nisu prvaci Evrope. Samo mi znamo kroz šta smo prošli ove sezone, koliko je bilo teških trenutaka, trzavica, povreda... Ali vredelo je! - kaže Prlainović za “Blic”.

Učinak Prlainovića u sezoni - 50 pobeda i poraz

Da li si čuo za novo pravilo - ako želite na krov Evrope, dovedite Andriju?

- (Smeh) Kada se osvrnem za sobom do 2011. i vidim trofeje Lige šampiona sa Zvezdom, Partizanom i dve sa Pro Rekom, ispada da je zaista tako, ali ne zaboravite Duška Pijetlovića. I njegova su tri od četiri trofeja.

Postoji li neko kome je trofej posebno posvećen?

- Svakako, u pitanju je moja ćerka Đurđa. Nema ni godinu dana i premala je da bi me bodrila, ali me je u društvu supruge Ivane gledala sa tribina. Bila je moj najverniji navijač i ovo je titula za moje dve dame.

Za Srbiju sam uvek tu

Za Andriju nema odmora, ovo leto rezervisano je za reprezentaciju.

- Čeka nas prvo Svetska liga, pa Svetsko prvenstvo u Kazanju. Pakleno i zanimljivo. Nema potrebe da govorim o ciljevima, oni se znaju. Još uvek smo gladni uspeha i daćemo ako treba i poslednji atom snage za novu medalju!

Bogati gazda Gabrijele Volpi sigurno je znao da napravi proslavu?

- Mislim da ga nikada nisam video toliko srećnog! Ima sve u životu, ali je gladan trofeja u vaterpolu, i neće da stane. Držao je glavnu reč na proslavi, koja je bila sjajna, ali nemojte misliti da smo se penjali na stolove, ne slave Italijani kao mi (smeh).

Kako su sve doživeli Fića, Duško i Igor?

- Iskreno, svima nam je pao veliki teret s leđa. Srpski vaterpolo ima veliku reputaciju u Evropi, dovedeni smo da bismo osvojili ovaj trofej. Od nas i Aleksandra Ivovića i Mara Jokovića iz Crne Gore se puno očekivalo, mnogo više od ostalih, tako da smo i mi odahnuli. Držimo se zajedno i uživamo u uspehu.

Od Pro Reka ste učinili najtrofejniji klub u istoriji vaterpola?

- Još kada smo potpisali ugovor, rečeno nam je da je cilj izdvojiti Pro Reko na večnoj listi osvajača Lige šampione. Ovo je osmi trofej i Volpi ne krije zadovoljstvo. A i zašto bismo, pobedili smo na 50 od 51 utakmice ove sezone, u Ligi šampiona svih 17. S obzirom na to da ostajem u Đenovi, tipujte na nas i dogodine - poručio je kroz smeh Prlainović.

Nastavak na Blic...



Napomena: Ova vest je automatizovano (softverski) preuzeta sa sajta Blic. Nije preneta ručno, niti proverena od strane uredništva portala "Vesti.rs", već je preneta automatski, računajući na savesnost i dobru nameru sajta Blic. Ukoliko vest (članak) sadrži netačne navode, vređa nekog, ili krši nečija autorska prava - molimo Vas da nas o tome ODMAH obavestite obavestite kako bismo uklonili sporni sadržaj.