Jović pocrveneo – Milan doživeo katastrofu u komšiluku VIDEO

Izvor: B92, 18.Feb.2024, 23:59

Jović "pocrveneo" – Milan doživeo katastrofu u komšiluku VIDEO

Milan je u 25. kolu italijanske Serije A neprijatno iznenadio svoje navijače.

Rosoneri su poraženi na gostovanju ekipi Monce sa 4:2 i tako su propustili šansu da prestignu Juventus na tabeli, što znači da su ostali na trećem mestu italijanskog šampionata.

Nisu fudbaleri Milana pružili partiju koja ih je krasila na utakmici protiv Rena u Ligi Evrope, gde su upisali pobedu rezultatom 3:0.

Izmenio je malo i startnu postavu Stefano Pioli za ovu utakmicu, >> Pročitaj celu vest na sajtu B92 << pa je tako od starta meča na terenu bio Luka Jović. Ali bez obzira na to Milan je delovao u prvom delu igre dosta umorno , tako je veliki trag po fudbalere Stefan Piolija ostavio meč protiv ekipe iz Francuske

I sve do kraja prvog poluvremana smo morali da čekamo do prvih golova, kada je Mateo Pesina sa bele tačke doveo Moncu do prednosti.

Tu nije bio kraj dešavanjima u prvih 45 minuta, jer je u šestom minutu nadoknade vremena Dani Mota na asistenciju Karbonija duplirao prednost svog tima. I to je prvi put da su fudbaleri Milana primili dva gola u prvom poluvremenu od duela protiv Intera.

Nije dobro krenulo drugo poluvreme po Luku Jovića koji je u 50. minutu zbog udaranja Valentina Ica prvo dobio žuti karton, ali posle gledanja VAR snimka, glavni sudija meča Kolombo je promenio svoju odluku i srpskom fudbaleru pokazao crveni karton.

Samo minut posle isključenja Jovića, Pioli je bio primoran da u igru uvede Olivijea Žirua i to se ispostavilo kao pravi potez. Francuzu je bilo potrebno svega 11 minuta na terenu kako bi postigao gol, to je Žiru uradio u 65. minutu na asistenciju Kristijana Pulišića.

Kristijan Pulišić je bio strelac u 88. minutu i delovalo je da će Milan se vratiti sa ovog gostovanja neporažen, ali samo dva minuta kasnije je Voren Bondo postigao svoj prvi gol u Seriji A , koji je doneo Monci sva tri boda na utakmici protiv ekipe sa San Sira.

Tu nije bio kraj, jer je u poslednjim minutima meča Lorenco Kolombo naterao Majka Menjona da po četvrti put vadi loptu iz mreže.