Jović igrao pola sata u porazu Majamija od Oklahome, Klivlend bolji od Minesote VIDEO

Izvor: B92, 09.Mar.2024, 07:31

Košarkaši Oklahome pobedili su Majami sa 107:100.

Bio je to drugi uzastopni trijumf Tandera i drugi poraz Majamija zaredom, dan ranije su poraženi od Dalasa.

Reklo bi se da je za pobedu Medžika bila presudna treća četvrtina koju su dobili sa 14 poena razlike.

Na poluvremenu su bili u zaostatku, gubili su sa 57:47, ali su uspeli da dođu do preokreta.

Moglo je biti i drugačije, jer je Majami u jednom trenutnu u poslednjoj četvrtini prišao >> Pročitaj celu vest na sajtu B92 << na samo poen minusa (87:86), ali nisu imali snage.

Trener Majamija Erik Spolstra dao je priliku Nikoli Joviću koji je odigrao skoro 30 minuta.

Srpski košarkaš je postigao sedam poena uz osam skokova i tri asistencije, imao je 2/5 pri šutu iz igre, 1/3 za tri poena i 2/2 sa linije penala.

U timu sa Floride Haime Žakez je postigao 25 poena, dok je Džimi Batler dodao 20.

Na drugoj strani, u ekipi pobednika dominirao je Šaj-Gildžis Aleksandera sa 37 poena, dok je Džejlen Vilijams dodao 15.

Pobedu je ostvario i Klivlend, ali prosle produžetaka sa Minesotom, 113:104.

U regularnom delu meča bilo je 97:97, ali onda su Kavalirsi odigrali odlično produžetak koji su dobili sa 16:7.

Darijus Garland je postigao 34, a Džeret Alen poen manje kod Kavalirsa.

Na drugoj strani, Naz Rid je bio najefikasniji sa 34 poena, dok je Entoni Edvards dodao 19.