Izvor: MozzartSport.com, 07.Maj.2021, 23:03

Još malo i Lil će biti šampion: Samo je Ronaldo ispred fantastičnog Buraka Jilmaza (VIDEO)

Doge ubedljive i u lokalnom derbiju sa Lansom

Pripreme za feštu u Lilu mogu da počnu. Ubedljivom pobedom u lokalnom derbiju sa Lansom (3:0), Doge su došle na korak do titule prvaka Francuske. Prve posle deset godina, a ukupno četvrte u klupskoj istoriji.

I ponovo je junak bio veteran Burak Jilmaz, dvostruki strelac ispred kog je samo Kristijano Ronaldo po broju golova koje su ove sezone u Ligama petice postigli igrači s 35 ili više godina. Portugalac >> Pročitaj celu vest na sajtu MozzartSport.com << je za Juventus u Seriji A bio strelac 27 puta, a Turčin je bombom u 40. minutu upisao svoj 15. gol za Lil u Ligi 1, ali peti u poslednje tri utakmice.

21.00: (5,50) Ren (3,80) PSŽ (1,65)

Fantastično je šutirao sa skoro 30 metara i skinuo paučinu Lansovog gola. Prethodno je pogodio već u 4. minutu iz penala, koji je dosuđen posle faula nad Žonatanom Bambom upravo nakon njegovog dodavanja.

U međuvremenu, posao gostima olakšao je Klemen Mišelin, koji je zbog korišćenja lakta prilikom skoka dobio drugi žuti karton u 35. minutu. Imao je Lans dve vrlo dobre šanse pre toga, ali je Manjan odlično reagovao i sačuvao svoju mrežu. Na pola sata pre kraja konačnih 3:0 postavio je Džonatan Dejvid posle odbitka na šut Bamboma.

Nadali su se u Pari Sen Žermenu da bi šestoplasirani Lans, koji se sa Olimpik Marseljom i Renom bori za mesto u Ligi konferencija mogao da im učini uslugu, ali brzo je postalo jasno da nema ništa od toga. Lako je Lil izašao na kraj sa velikim rivalom, koji mu je po stanju na tabeli bio i najveća prepreka do kraja sezone. U narednom kolu izabranici Kristofa Galtijea dočekuju dvanaestoplasirani Sent Etjen, a potom igraju sa trinaestoplasiranim Anžeom u gostima.

Teško da će dozvoliti sebi da u tim mečevima prospu trenutna četiri boda prednosti. Doduše, uz utakmicu više od Parižana.

FRANCUSKA 1 – 36. KOLO