Još jedna goleada i pobeda Leverkuzena

Izvor: B92, 12.Feb.2022, 21:36

Fudbaleri Bajera iz Leverkuzena trijumfovali su nad Štutgartom rezultatom 4:2 (1:0) u meču 22. kola nemačke Bundeslige.

Nakon što su u Dortmundu deklasirali Borusiju (5:2), "farmaceuti" su još odigrali još jedan efikasan meč, ovog puta na svojoj "Baj areni".

Iako ništa do 40. minuta nije nagoveštavalo takav rasplet, pošto je tek tada Dijabi postigao prvi gol na meču.

Ali, tek u drugom delu je krenula goleada. Najpre je rezultat poravnao Tomas u 49. >> Pročitaj celu vest na sajtu B92 << minutu, da bi prednost domaćima vratio Adli tri minuta kasnije.

Do 86. minuta se čekalo da meč bude rešen kada je pogodio Virc, iako je samo dva minuta kasnije Tomas vratio jedan gol razlike.

Ipak, u 90. minutu Patrik Šik je stavio tačku i postavio konačnih 4:2 kojim je Leverkuzen na 3. mestu prišao drugoplasiranom Dortmundu na -2, uz utakmicu više.