Još jedan lud meč Hetafea – Sadikova izmena preokrenula tok utakmice

Izvor: B92, 24.Sep.2023, 16:22

Još jedan "lud" meč Hetafea – Sadikova izmena preokrenula tok utakmice

Posle pobede u minuloj rundi nad Osasunom (3:2), Hetafe je u još jednom krajnje uzbudljivom meču ovaj put poražen u San Sebastijanu rezultatom 4:3.

Srpski reprezentativci Nemanja Maksimović i Stefan Mitrović od starta su bili u timu iz predgrađa Madrida.

Sosijedad je uspeo da odigra efikasnu utakmicu posle napornog izazova u Ligi šampiona protiv Intera na istom mestu (1:1) i ponovo je Japanac Takefusa Kubo vukao sve konce ofanzivne igre domaćeg >> Pročitaj celu vest na sajtu B92 << tima.

Bivši igrač Reala je i doveo Baskijce u vođstvo već u 2. minutu, međutim posle prvih 45 minuta gosti su bili u prednosti.

Karles Alena i Borha Majoral su preokrenuli i najavili uzbuđenja koja nisu manjkala ni u drugom poluvremenu.

Odgovor Sosijedada bio je baš onakav kakav su priželjkivali njihovi navijači.

Domaći tim je pokazao veliki napadački potencijal, ofanzivnu kreaciju i pokazao je da u Ojarzabalu ima jakog golgeterskog aduta.

Ovaj fudbaler postigao je dva gola, prvi nedugo pošto je zamenio bivšeg napadača Partizana Umara Sadika u 58. minutu. Tri minuta kasnije pogodio je prvi put, potom i u 88.

Brais Mendes je između pogodaka Ojarzabala doprineo da se ovaj napadački uragan materijalizuje.

Pred kraj, ipak, Hetafe je uzvratio preko Dijega Rika, igrao se 92. minut, i pojavila se drama pravo niotkuda, i neizvesnost u pogledu ishoda meča. Gosti su "zagrizli" u poslednjim minutima, ali nedovoljno dobro, i ne dovoljno mudro da se i četvrti put probije odbrana predstavnika Španije u Ligi šampiona.