Izvor: Mondo, 31.Maj.2015, 10:35 (ažurirano 02.Apr.2020.)
Još jedan afrički štoper u Zvezdi?
"Žurnal" piše da bi Godvin Bonsu Osei iz Radničkog 1923 uskoro trebalo da obuče crveno-beli dres.
Foto: MN Press
Ibrahim Gaj (Senegal), Li Adi (Gana), Mamadu Mbođ (Senegal)... Logički, red je da Crvena zvezda ponovo angažuje štopera iz Gane, a "Sportski žurnal" u izdanju od nedelje tvrdi da će to biti Godvin Bonsu Osei.
Dvadesetšestogodišnji Osei bio je među najzaslužnijima za iznenađujuću pobedu Radničkog 1923 nad Zvezdom, pre petnaestak >> Pročitaj celu vest na sajtu Mondo << dana na stadionu "Rajko Mitić" (1:2).
Osei je rođen u Akri gde je dugo nastupao za višestrukog šampiona države Harts of Ouk. Imao je kratke izlete u Izrael i na Kipar, a leta 2013. prešao je u Radnik iz Surdulice.
Tek završenu sezonu proveo je u Kragujevcu, odigravši 16 utakmica Superlige Srbije (standardan od novembra).
Za reprezentaciju Gane nastupio je šest puta i ima srebrnu medalju sa Kupa Afrike 2009. godine.








