Jos Ferstapen: Maks bolji od mene

Izvor: B92, 29.Mar.2015, 16:52   (ažurirano 02.Apr.2020.)

Jos Ferstapen: Maks bolji od mene

Vozač ekipe Toro Roso Maks Ferstapen postao je u nedelju sa 17 godina, pet meseci i 27 dana najmlađi osvajač bodova u istoriji Formuli 1.

Mladi Holanđanin je to uspeo sedmim mestom na Velikoj nagradi Malezije, svojoj tek drugoj trci u šampionatu.

Ferstapen je na otvaranju sezone postao najmlađi vozač u Formuli 1, a u subotu je u kvalifikacijama izjednačio najbolji rezultat svog oca Josa, pošto je bio šesti.

Takođe, ostvario je najbolji rezultat nekog >> Pročitaj celu vest na sajtu B92 << tinejdžera u kvalifikacijama od 1961. godine, kada je 19-godišnji Meksikanac Rikardo Rodriges, koji je na trci u Italiji startovao iz prvog reda.

Bio je ovo dobar dan. Prvih nekoliko krugova mi je bilo teško, mučio sam se sa kočnicama i pneumaticima. Ali, kada sam uzeo tvrđe pneumatike, sve je funkcionisalo mnogo bolje, našao sam dobar balans i ritam. Od tada, bolid je bio sjajan”, naglasio je Ferstapen.

Maksov otac, bivši vozač Benetona, bio je ponosan na izdanje svog sina i istakao da je sve potpuno zasluženo.

Presrećan sam zbog njegovog rezultata, ali najviše zbog njega, jer je završio trku i načina kako je vozipo. Zaslužio je. Videlo se da se mučio u početku, ali je tim odradio dobar posao, a on je imao dobra preticanja. Mislim da Red Bul radi sjajan posao, kako ga tretiraju, jer se oseća kao kod kuće. Već sada je bolji od mene”, naglasio je stariji Ferstapen.

Na drugoj trci sezone trijumfovao je vozač Ferarija Sebastijan Fetel, a naredna se vozi za Veliku nagradu Kine 12. aprila.

Više o mladom Ferstapenu možete da pročitate u našoj temi „Neki novi klinci Formule 1“.

Nastavak na B92...



Napomena: Ova vest je automatizovano (softverski) preuzeta sa sajta B92. Nije preneta ručno, niti proverena od strane uredništva portala "Vesti.rs", već je preneta automatski, računajući na savesnost i dobru nameru sajta B92. Ukoliko vest (članak) sadrži netačne navode, vređa nekog, ili krši nečija autorska prava - molimo Vas da nas o tome ODMAH obavestite obavestite kako bismo uklonili sporni sadržaj.