Jevtović spasao šampiona u Ivanjici: Javor prekinuo Zvezdinu trijumfalnu seriju u Srbiji

Izvor: Večernje novosti, 10.Nov.2019, 20:54   (ažurirano 02.Apr.2020.)

Ovo je bio prvi remi crveno-belih u ovom prvenstvu, a Javor im je prvi put odoleo posle devet uzastopnih poraza – 1:1 ŠAMPION je zastao u Ivanjici. Javor je otvorenom i hrabrom igrom uspeo da prekine prvenstvenu seriju Crvene zvezde od sedam pobeda i uspori je u silnom trku ka jesenjoj tituli - 1:1 (1:0). Gosti su do boda došli u finišu meča, preko rezerviste Milana Jevtovića.U uzbudljivoj utakmici, sva tri ishoda su bila na klackalici, koja je vrlo lako mogla da >> Pročitaj celu vest na sajtu Večernje novosti << pretegne na crveno-belu stranu da je Ben u petom minutu sudijske nadoknade iskoristio čist zicer. Odličnom odbranom istakao se golman domaćih Đorđe Lazović i preuzeo ulogu junaka meča koja je pre toga bila u rukama njegovih saigrača Mrkaića i Petkovića.Njih dvojica su, u akciji prepisanoj od Totenhema, režirala vođstvo domaćih u 25. minutu. Mrkajić se ekspresno ubacio po levoj strani kao Son i sjajno asistirao Petkoviću, koji je poput Kejna matirao Milana Borjana i postigao svoj deveti gol ove sezone - 1:0.Milojevićevi izabranici su posle toga krenuli po izjednačenje i dugo im je trebalo da do njega dođu, a u toj poteri su iz nekoliko situacija mogli da prime i drugi gol iz opasnih kontri Javora. U startnoj postavi crveno-belih bilo je mesta i za Mirka Ivanića, prvi put od 29. septembra i meča sa Mačvom. Malo toga se ponovo videlo od crnogorskog reprezentativca, a još manje od španskog pojačanja Kanjasa. I Boaćija je u finišu prvog poluvremena nadmudrio Lazović u situaciji jedan na jedan, u nastavku je rezervista Tomane sa peterca poput ragbiste prebacio gol sa peterca, dok je na drugoj strani Milunović u 70. minutu sa gol linije sprečio loptu da uđe u mrežu i spasao Borjana.Izjednačenje je stiglo u 87. minutu, Boaći je ispao odličan asistent, a džoker Jevtović je neometan sa desetak metara konačno savladao odličnog golmana Javora.Ovo je bio prvi remi crveno-belih u ovom prvenstvu, a Javor im je prvi put odoleo posle devet uzastopnih poraza.JAVOR - C. ZVEZDA 1:1 (1:0)STRELCI: Petković u 25. za Javor, a Jevtović u 87. minutu za Crvenu zvezdu. Stadion kraj Moravice. Gledalaca: 3.500. Sudija: Petar Piper (Čačak) 6.JAVOR: Lazović 8 - Parišić 7, Kolaković 7, Amanović 7, Jevremović 7 - Dolmagić 7 (od 73. Đerić -) , Kuveljić 7 - Maričić 7 (od 84. Cuckić -), Piščević 7, Petković 7,5 (od 90. Krnić -) - Mrkaić 7,5.C. ZVEZDA: Borjan 6,5 - Gajić 6 (od 90. Pankov -), Milunović 7, Babić 6, Rodić 6 - Vulić 6, Kanjas 5 (od 46. Tomane 5) - Ben 6, Simić 7, Ivanić 5,5 (od 68. Jevtović 7)- Boaći 6,5.IGRAČ UTAKMICE: Đorđe Lazović (Javor)

Nastavak na Večernje novosti...

Napomena: Ova vest je automatizovano (softverski) preuzeta sa sajta Večernje novosti. Nije preneta ručno, niti proverena od strane uredništva portala "Vesti.rs", već je preneta automatski, računajući na savesnost i dobru nameru sajta Večernje novosti. Ukoliko vest (članak) sadrži netačne navode, vređa nekog, ili krši nečija autorska prava - molimo Vas da nas o tome ODMAH obavestite obavestite kako bismo uklonili sporni sadržaj.